ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Sayın Kılıçdaroğlu’na mektubum

1 Kasım 2015 seçiminden önce, 3 Eylül 2015 günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Beşiktaş’ta Renaissance Oteli’nde görüştük .

Doğu Perinçek
Doğu Perinçek Aydınlık Gazetesi
10 Mart 2018 | 1.5 K

1 Kasım 2015 seçiminden önce, 3 Eylül 2015 günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Beşiktaş’ta Renaissance Oteli’nde görüştük. Buluşmamızda CHP’nin o zamanki İl Başkanı Murat Karayalçın ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı E. Tümamiral Soner Polat da bulundular.
Konu seçim işbirliğiydi. Görüşlerimizi kendilerine yazılı olarak da verdik. Dün Habertürk televizyonunda Kübra Par’ın programında, CHP Milletvekili Dursun Çiçek’in gerçekle ilgisi olmayan bazı açıklamaları olmuş. Bu konuda Partimizin o zamanki Genel Sekreteri Serhan Bolluk bugün bir basın toplantısı yaparak kamuoyunu bilgilendirecek. Ayrıca Aydınlık’ta bir yazı dizisi yayımlanacak ve belgeler kamuoyuna sunulacak.
O zaman CHP ile yapılan görüşmeleri şöyle özetleyebiliriz:
CHP Genel Başkanına bölücü terörü etkisiz hale getirmeyi ve yurdun her köşesinde güvenliği sağlamayı birinci görev kabul eden bir hükümet için işbirliği önerdik. Bize Kemal Kılıçdaroğlu imzasıyla verilen yanıtta PKK’nın üzerine gidilmesi “toplumsal çatışmayı tahrik etmek ve fay hatlarını değiştirmek” olarak nitelendi. Anladık ki, Cumhuriyet Halk Partisi, PKK terör örgütünün üzerine gitmek bir yana, PKK’nın kolu olan HDP ile işbirliği peşindedir. Nitekim daha sonraki süreçte bu gerçek bütün çıplaklığıyla gözler önüne serilmiştir.
Kamuoyunun bilgilenmesi için 3 Eylül 2015 günü Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na elden verdiğim mektubu aynen bu köşeye alıyorum. Yarın da Kemal Kılıçdaroğlu’nun “fay hatlarını derinleştirme” kaygısı taşıyan yazılı yanıtını yine bu köşede bulacaks...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER