Siz olsanız ne yapardınız?

O haberi okuduğum andan beri takılıp kaldım. “Ben olsam ne yapardım” diye sorup duruyorum kendime.“Film gibi” dedirten bir olay. Büyük ihtimalle siz de okumuşsunuzdur ama görmeyenler için...

O haberi okuduğum andan beri takılıp kaldım. “Ben olsam ne yapardım” diye sorup duruyorum kendime.“Film gibi” dedirten bir olay.

Büyük ihtimalle siz de okumuşsunuzdur ama görmeyenler için hatırlatayım:

Adıyamanlı Meryem D., 2013’te İstanbul’da özel bir hastanede doğum yapmış. Trabzonlu Selma K. da aynı gün aynı hastanede bir bebek dünyaya getirmiş.

Aradan 3 yıl geçmiş. Bebekler büyümüş.

Bebek E.’nin kendisine hiç benzemediği düşüncesi, Trabzonlu baba Yusuf K.’nın içini kemirmeye başlamış. Kuşkusu dayanılmaz hale gelince eşi Selma K.’dan ayrılmaya karar vermiş.

Acı gerçek, DNA testinde ortaya çıkmış. Çocuk ikisine de ait değilmiş.

Trabzonlu çift hastaneye başvurunca gerçek ortaya çıkmış: Doğumdan sonra Meryem D.’nin bebeği Semra K.’ya, Semra K.’nın bebeği de Meryem D.’ye verilmiş. Konu mahkemeye yansımış ve çocukların, yaşamlarının geri kalanını biyolojik anne-babalarıyla sürdürmesine karar verilmiş. Trabzonlu baba, dört gün önce Adıyaman’a gidip E.’yi bırakmış, C.’yi alıp eve dönmüş.

Tahmin edeceğiniz gibi, iki aile de çocuklar da perişan olmuş.

Küçük E. Adıyaman’daki ilk gecesinde uyanıp, Trabzon’daki annesini istemiş. 

Adıyaman’daki anne Meryem D., Trabzon’a gönderdiği C.’nin elbiselerine bakıp bakıp ağlıyormuş. Bir yanda dört yıl bakıp büyüttüğü, gözünden sakındığı, kokusunu içine çekip sımsıkı sarıldığı, hakkında hayaller kurduğu C., diğer yanda dokuz ay karnında taşıdığı, kendi kanından olan E.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mikrop ve tarih 06 Nisan 2020 | 4.254 Okunma Siyasetin en kirlisi! 04 Nisan 2020 | 6.375 Okunma “Reyiz”e güvenenler ile emeğine güvenenler! 01 Nisan 2020 | 4.675 Okunma İstifa etse küçük düşürülmeyecekti! 30 Mart 2020 | 17.791 Okunma Güven! 28 Mart 2020 | 4.305 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar