Seçim hesapları ve gerçekler

MHP haliyle bu yönteme sıcak bakmıyor

Takvim belli değil ama ülke seçim havasına girmiş görünüyor.

Büyük ihtimalle zamanında, düşük bir ihtimal de bir süre erkene alınmış bir seçim önümüzde.

Ülkenin ekonomik durumu ve korona salgınının sonuçları, iktidarın güç ve oy kaybetmesine neden olmuş. Bütün anketçiler, sadece AK Parti’nin değil, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da oylarının düştüğünü söylüyor.

Erdoğan’ın sahaya inmesi, bu durumu tersine çevirmek için çalışmaya başlaması bekleniyor. Daha önce de yazmıştım, kurmayları haftada iki kente gitmesini planlamış.

★★★

Bu haftadan itibaren kendisini bol bol “Cumhurbaşkanlığı” otobüsünün üzerinden OrÇay dağıtırken görebiliriz.

Erdoğan'ın planı, hem kendi oylarını artırmak, hem gittiği illerde AK Parti teşkilatlarının üzerindeki ölü toprağını silkelemek.

Peki bu mümkün mü?

Eldeki veriler bunun pek mümkün olmadığını gösteriyor.

İşsizlik tarihin en yüksek seviyelerinde. Mutfakta yangın var. Hayat pahalılığı almış başını gidiyor ve ülkeyi yönetenler bu tabloyu yok sayıyor. Bu da yetmiyor, “itibar” kılıfıyla yaptıkları....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anadolu insanının sorunları 17 Eylül 2021 | 208 Okunma Soruya cevap, cevaba soru! 15 Eylül 2021 | 1.219 Okunma Kendinizi niye komik duruma düşürüyorsunuz? 13 Eylül 2021 | 2.608 Okunma İmamoğlu neden şimdi Cumhurbaşkanlığı’nı istemez? 11 Eylül 2021 | 1.062 Okunma Yeşil ve mavi düşlerden bize kalan 10 Eylül 2021 | 551 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar