Kılıçdaroğlu beni mi kastetti?

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'in bugünkü (14.09.2022)''Kılıçdaroğlu beni mi kastetti?'' başlıklı yazısı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçenlerde bir dizi sosyal medya mesajında gazetecileri ve anketçileri hedef aldı. Yazdıklarını aynen aktarıyorum:

“Bir grup konuşmamda söylediğimi yeniden hatırlatma ihtiyacı duydum. Bu sefer daha net söyleyeyim… Son zamanlarda kerameti kendinden menkul bazı kişiler bir anda muhalif yazar oldular. 20 yıllık yandaşlıktan sonra, bir baktık oluvermişler işte. Bunların bazıları köşe yazarı, bazıları araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar; muhalefet nasıl yapılır, kelle koltukta mücadele eden bana öğretmeye kalkıyorlar. Defalarca suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar. Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, ‘Alo Holdinglerin' medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu böyle biline.”

Benim çok tarzım değil ama bizim camiada meslektaşlarını hedef göstermeyi, meslektaşları aleyhindeki çıkışları adreslendirmeyi sevenler var.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından sonra da çok sayıda “Kemal Kılıçdaroğlu kimi kastetti” diye başlayan cümle kuruldu, karşısına bazı isimler yazıldı.

Bu yazılanların bazıları “olsa olsa” denilerek yapılmış tahmin cümleleri olabilir.

Bazıları ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakınındaki birkaç kişinin art niyetli yönlendirmeleriyle yazılmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
81’lik tenorun düşündürdükleri 01 Ekim 2022 | 111 Okunma Çirkin siyaset karşısında ne yapmalı? 30 Eylül 2022 | 1.079 Okunma “Tek Adam Sistemi” 28 Eylül 2022 | 1.352 Okunma Kendini gerçekleştiren kehanet 26 Eylül 2022 | 1.731 Okunma Beslenme çantası 24 Eylül 2022 | 647 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar