Kılıçdaroğlu: Ayrışmalar Erdoğan’a yarar

CHP lideri Kemal Kılıçdar-oğlu’nun T24 ziyareti sonrasında CHP tabanında yaşanan “liberaller” tartışmasını dün aktarmıştım. Partide bir grup, liberallerin AK Parti’yi iktidarda tutan ve güçlendiren grup olduğunu söyleyerek Kılıçdaroğlu’nu eleştirmişti.

Ben de bu eleştirileri dünkü köşemde aktarmıştım. Bu konuyu telefonla görüştüğüm Kemal Kılıçdaroğlu’na sordum.

Şu yanıtı verdi:

“Bizim tercih yapmamız gerek. Demokrasiden yana mı olacağız, otoriter rejimden mi? Ülkede bütün bu olumsuzluklar yaşanırken eski tartışmaları gündeme getirmek anlamlı değil. Bu nedenle bizim asıl gündemimiz geçmişte kimin ne hata yaptığı değil. CHP olarak bizim de hatalarımız olmuş. Bizim esas meselemiz şu anda demokrasiden, yargının bağımsızlığından, basının özgürlüğünden, demokrasiden yana olanların aynı tarafta olmasıdır.

Kavgaymış, intikammış, ‘geçmişte bize destek vermedi, iktidarı destekledi’ymiş…

Bu tür ayrışmaların tümü Erdoğan’ın işine gelir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazetecilik tam da budur! 26 Şubat 2020 | 5.237 Okunma Hayat böyle bir şey: Herkesin derdi farklı 24 Şubat 2020 | 4.390 Okunma Erdoğan’ın öfkesi Gezi’ye verilen beraata 22 Şubat 2020 | 1.574 Okunma Çarpıtmaya bak hizaya gel! 19 Şubat 2020 | 7.140 Okunma Sayın Yavuz, epifizimiz sertleşti mi sandın? 17 Şubat 2020 | 7.295 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar