Efeleri kızdırmayın efendiler!

Bu haftanın yarısını Ege’de geçirdim.Önce büyük şairimiz Nazım Hikmet’i 118. doğum gününde anmak için Bodrum’a gittim. Araştırmacı Yazar arkadaşım Ali Haydar Fırat ile birlikte, sırf komünistti diye “vatan hainliği” etiketi yapıştırılmak istenen Nazım’ın nasıl bir “vatansever” olduğunu anlatmaya çalıştık.

Bodrum’un gerçek sakinlerinin Nazım sevgisini görmek beni çok mutlu etti.

★★★

Daha sonra, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ın davetiyle Bodrum’dan Aydın’a geçtim. Yolda yerel medyayı kontrol ederken Didim’de bir hareketlilik olduğunu fark ettim. Didimliler, Akköy Mahallesi’nde kurulmak istenen balık çiftliklerine karşı çıkıyorlardı ve Çevresel Etki Değerlendirme toplantısı yapmak isteyen firma yetkililerine izin vermiyorlardı.

Didimlilere CHP Milletvekili Hüseyin Yıldız ile Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, balık çiftliği kurmak isteyen firma yetkililerine ise Jandarma birliği destek veriyordu.

Bir ara ortalık karışmıştı. Didimliler çok kararlı görünüyordu. Jandarma timi ise müdahaleye hazır görünüyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazetecilik tam da budur! 26 Şubat 2020 | 5.237 Okunma Hayat böyle bir şey: Herkesin derdi farklı 24 Şubat 2020 | 4.387 Okunma Erdoğan’ın öfkesi Gezi’ye verilen beraata 22 Şubat 2020 | 1.574 Okunma Çarpıtmaya bak hizaya gel! 19 Şubat 2020 | 7.140 Okunma Sayın Yavuz, epifizimiz sertleşti mi sandın? 17 Şubat 2020 | 7.295 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar