CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: Tarihe İstanbul’u alan il başkanı olarak geçmek bana yeter

Hafta sonu İstanbul’a gelmişken CHP’nin Seçim Koordinasyon Merkezi’ne (SKM) uğradım. Yıllardır, seçimlerin ardından CHP’nin SKM’leri matem evi gibi olurdu. Bu kez arı kovanı gibi buldum. Vatandaşlar...

Hafta sonu İstanbul’a gelmişken CHP’nin Seçim Koordinasyon Merkezi’ne (SKM) uğradım. Yıllardır, seçimlerin ardından CHP’nin SKM’leri matem evi gibi olurdu. Bu kez arı kovanı gibi buldum. Vatandaşlar, parti yöneticileri, kampanya ekibi, gazeteciler tıklım tıklımdı.

Girişte eski meslektaşım, yeni Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ile karşılaştık. Ardından Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun’u aradım. “Başkan bugün Beylikdüzü’nde, SKM’ye gelmeyecek” dedi. Bunun üzerine İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu orada mı diye baktım.

SKM’deki odalar arasında dolaşıyordu. Oturduktan ve başındaki kalabalık azaldıktan sonra yanına gittim. Sohbete başlamıştık ki Karslı bir hemşehrim içeri girdi ve kendi yaptığı sıcak poğaçaları ve keki masaya bıraktı.

Belli ki uzun zamandır yemek de yememişti. Çay gelmesini bile beklemeden poğaçayı, ardından keki yemeye başladı.

Meşguliyetini gördüğümden “durum nedir” diye sordum.

“Yarısından fazlası sayıldı. Fark hâlâ 18 bin civarında” dedi. Sürecin sonunda İmamoğlu’nun mazbatayı alacağı konusunda en ufak bir şüphesi yoktu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
160 yıl geride miyiz? 17 Temmuz 2019 | 6.335 Okunma “Ateş çemberindeyiz, S-400 gerekli, yaptırım kabul edilemez” 15 Temmuz 2019 | 4.908 Okunma Enkaz menkaz yok bu şehirde 13 Temmuz 2019 | 5.635 Okunma Hani yalan, iftira ve algıydı? 10 Temmuz 2019 | 15.543 Okunma Kovuldunuz merkez! 08 Temmuz 2019 | 17.236 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar