Bu ülkede, süpürülecek o kadar sahtekâr var ki!

 Dün 1 Mayıs idi. Mustafa Kemal döneminde bırakın Taksim’de, Türkiye’nin hiçbir yerinde kutlanmasına izin verilmeyen, daha doğrusu o dönemde bir yıllığına onay çıkan, sonrasında yasaklanan...

 

Dün 1 Mayıs idi. Mustafa Kemal döneminde bırakın Taksim’de, Türkiye’nin hiçbir yerinde kutlanmasına izin verilmeyen, daha doğrusu o dönemde bir yıllığına onay çıkan, sonrasında yasaklanan İşçi Bayramı..

Şimdi 81 ilimizde etkinlikler düzenlenebiliyor. Sadece İstanbul’un Taksim meydanında, “Burada zaten iktidar partisi de miting düzenleyemiyor. Hani sizin ‘Diktatör’ dediğiniz Tayyip Erdoğan var ya. O da Taksim’de miting düzenleyemiyor.. Ya Yenikapı’da, ya Atatürk Havalimanı’nda mitinglerini düzenliyor” gerekçesi de gösterilerek, “Taksim’de olmaz” deniliyor.

Ama bir avuç kutlu ve putlu azınlık, şımarık çikolata çocukları gibi “İlla da illa Taksim” diye diretiyor..

Halbuki, “Sendika temsilcileri, Taksim’e girebilir, çelenk de koyabilirler” diye sembolik anmalara izin verileceği de belirtilmişti. Nitekim Taksim anıtına çelenk koyanlar da oldu. HAK İş, Filistin bayraklı kutlama çelengi ile günün en anlamlı mesajını da verdi..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Prooofesöööööör doktoooor Veysel! 23 Mayıs 2024 | 4.426 Okunma Her seçim öncesi, ya petrol bulunur, ya.. Seçim de yok ama! 22 Mayıs 2024 | 1.430 Okunma Dost İran’ın Cumhurbaşkanı’nı kim öldürdü? 21 Mayıs 2024 | 3.906 Okunma 19 Mayıs’ın yıldönümünde Atatürk istismarı?! 20 Mayıs 2024 | 976 Okunma Affedilen darbeciler, şimdi tehdit ediyorlar! 19 Mayıs 2024 | 3.179 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar