Babacan risk aldı ama doğru yaptı

Ali Babacan, milliyetçi hassasiyetlerin yüksek olduğu bir dönemde Van'da o aileyi ziyaret edip, konuyu gündeme getirerek siyaseten büyük bir risk aldı, ancak doğru olanı yaptı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan’la birlikte Van il kongresinin hemen öncesinde, terör örgütüne yönelik bir operasyon sırasında gözaltına alınan ve sonrasında hastanede yaşamını yitiren Servet Turgut isimli vatandaşın evine gitti. Amacı taziyede bulunmak, konuyla ilgili bilgi almaktı.

Oğlu, eşi ve diğer yakınları, ziyaret sırasında Servet Turgut’un ölümüyle sonuçlanan olayın nasıl başladığını, nasıl bittiğini bütün detaylarıyla Babacan’a anlattılar.

Ailenin Babacan’a anlattıklarına göre, operasyon sırasında kaçan bir teröristi takip eden TSK mensupları. o sırada tarlasında çalışan Servet Turgut'u ve Osman Şiban'ı da gözaltın alarak helikopterlerle karargaha götürdüler.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener: Masayı devirmem 03 Aralık 2022 | 424 Okunma Çifte standart mı kasıt mı? 02 Aralık 2022 | 678 Okunma Erdoğan’ın büyük başarısı! 30 Kasım 2022 | 6.011 Okunma Bir “kadına şiddet” tanıklığı 28 Kasım 2022 | 712 Okunma Önemli ve tuhaf istatistikler 26 Kasım 2022 | 476 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar