Babacan risk aldı ama doğru yaptı

Ali Babacan, milliyetçi hassasiyetlerin yüksek olduğu bir dönemde Van'da o aileyi ziyaret edip, konuyu gündeme getirerek siyaseten büyük bir risk aldı, ancak doğru olanı yaptı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan’la birlikte Van il kongresinin hemen öncesinde, terör örgütüne yönelik bir operasyon sırasında gözaltına alınan ve sonrasında hastanede yaşamını yitiren Servet Turgut isimli vatandaşın evine gitti. Amacı taziyede bulunmak, konuyla ilgili bilgi almaktı.

Oğlu, eşi ve diğer yakınları, ziyaret sırasında Servet Turgut’un ölümüyle sonuçlanan olayın nasıl başladığını, nasıl bittiğini bütün detaylarıyla Babacan’a anlattılar.

Ailenin Babacan’a anlattıklarına göre, operasyon sırasında kaçan bir teröristi takip eden TSK mensupları. o sırada tarlasında çalışan Servet Turgut'u ve Osman Şiban'ı da gözaltın alarak helikopterlerle karargaha götürdüler.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CSO konser salonu siyaset yeri değil! 05 Aralık 2020 | 1.625 Okunma Neredeeeen nereyeeeee! 04 Aralık 2020 | 2.999 Okunma İlk taşı Acun Ilıcalı atsın 02 Aralık 2020 | 8.433 Okunma “Uçan cümleler”e karşı 5N 1K 30 Kasım 2020 | 4.152 Okunma Arınç’a, Arslan’a, Ensarioğlu’na yoksa kime olur ki? 28 Kasım 2020 | 7.928 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar