Babacan risk aldı ama doğru yaptı

Ali Babacan, milliyetçi hassasiyetlerin yüksek olduğu bir dönemde Van'da o aileyi ziyaret edip, konuyu gündeme getirerek siyaseten büyük bir risk aldı, ancak doğru olanı yaptı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan’la birlikte Van il kongresinin hemen öncesinde, terör örgütüne yönelik bir operasyon sırasında gözaltına alınan ve sonrasında hastanede yaşamını yitiren Servet Turgut isimli vatandaşın evine gitti. Amacı taziyede bulunmak, konuyla ilgili bilgi almaktı.

Oğlu, eşi ve diğer yakınları, ziyaret sırasında Servet Turgut’un ölümüyle sonuçlanan olayın nasıl başladığını, nasıl bittiğini bütün detaylarıyla Babacan’a anlattılar.

Ailenin Babacan’a anlattıklarına göre, operasyon sırasında kaçan bir teröristi takip eden TSK mensupları. o sırada tarlasında çalışan Servet Turgut'u ve Osman Şiban'ı da gözaltın alarak helikopterlerle karargaha götürdüler.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarih ve vicdan neyi ve kimi yazacak? 26 Kasım 2021 | 708 Okunma Öğretmen ülkenin sigortasıdır 24 Kasım 2021 | 350 Okunma Olmayan sorunu çözebilirler mi? 22 Kasım 2021 | 1.891 Okunma “Yüzde 50 artı 1”in değişmesi hayal 20 Kasım 2021 | 643 Okunma Bu parkı görmüş müydünüz? 19 Kasım 2021 | 993 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar