Hack’lenmedik bir Netflix kalmıştı!

Twitter, Instagram, Facebook hesaplarımızın, icloudların, ATM kartlarımızın hack'lenmesine şaşırıyor muyuz? Elbette hayır! İlk anda ensemizden aşağı kaynar sular dökülmek suretiyle 'Bu benim başıma...

Twitter, Instagram, Facebook hesaplarımızın, icloudların, ATM kartlarımızın hack'lenmesine şaşırıyor muyuz? Elbette hayır!
İlk anda ensemizden aşağı kaynar sular dökülmek suretiyle 'Bu benim başıma nasıl geldi!' şoku geçiriyoruz elbette.
Çünkü evine hırsız girmesi gibi bi'şey bu dijital hacklenme. Aynı sinir bozukluğuna, bünyemizde aynı güvensizlik dalgalanmasına sebep oluyor.
Şimdi size son dijital hacklenmeyi bildiriyorum: Netflix hack'lenmesi.
Pazartesi sabahı uyandım. Epostamı kontrol ederken; diziler, belgeseller izlediğim Netflix'ime Kolombiya'dan giriş yapıldığını gördüm. Hemen ardındaki e-postada ise kayıtlı e-posta adresimin değiştirildiği yazıyordu.
Hemen Netflix sayfasına gittim ki, giriş yapmam imkansız. Eposta adresim değiştiği için online yardım da alamıyorum, yazılı bir telefon numarası da yok. Öylece kalakaldım. Netflix yetkililerinin güvenlik sistemlerini geliştirmeleri şart. E-postan yoksa yardım bile alamıyorsun çünkü.
Son çare Netflix'in Twitter adresinden yardım isteyince, Hollanda'daki yardım hattından aradılar ve hesabımı geri almayı başardım. Eğer kullanıcısıysanız, siz siz olun ayda bir kere Netflix şifrenizi yenileyin. Aynı şey müzik dinleme platformu Spotify için de geçerliymiş, bilginize.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fenerbahçe cinsiyetçi ayrımcılığa dur diyor 15 Kasım 2018 | 4.028 Okunma Yağmur’un sınavı ve babasız kızlar... 14 Kasım 2018 | 5.713 Okunma Çağan Irmak’a ‘Issız adam’ sürprizi 12 Kasım 2018 | 4.151 Okunma Hazar Ergüçlü-Onur Ünlü çiftine çifte standart 08 Kasım 2018 | 3.511 Okunma Polisi aramayan da suça ortaktır! 07 Kasım 2018 | 3.689 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar