Karadağ’da neler oluyor?

Batı Türkistan’ın (Balkanlar’ın) nüfusu küçük, üzerine oynanan oyunları büyük ülkesi Karadağ’da, her şey 2014 yılı sonlarında başladı. Düzenlenen yolsuzluk...

Batı Türkistan’ın (Balkanlar’ın) nüfusu küçük, üzerine oynanan oyunları büyük ülkesi Karadağ’da, her şey 2014 yılı sonlarında başladı. Düzenlenen yolsuzluk operasyonunda, eski Karadağ Cumhurbaşkanı’nın ve bazı belediye başkanlarının çocuklarının aralarında bulunduğu, 13 kişi gözaltına alındı.

Operasyon basına yansıyınca, Demokratik Cephe Hareketi-DF öncülüğündeki muhalifler de harekete geçti. “Karadağ’da devrim! Herkes sokağa!” sloganıyla organize olan protestocular arasında siyasetçilerin yanı sıra gazeteciler, akademisyenler ve bazı muhalif aktivistler vardı. Yolsuzluğun yanı sıra ekonomik sorunlar ve işsizlik gibi sebeplerle, hükümetin istifasını ve erken seçime gidilmesini talep ediyorlardı. 

Düğmeye basanlar, Batı yanlısı Sosyalist Demokrat Parti-DPS lideri Milo Cukanoviç’ten kurtulmak adına, iyi bir fırsat yakaladıklarını düşünüyorlardı. Ancak halktan çok fazla karşılık bulamadılar. 

Karadağlılar, muhaliflere sufle verenlerin, iyi niyetli olmadıklarını biliyordu. Bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek çare: İslam Birliği… 25 Ocak 2023 | 97 Okunma Reçak’ta neler oldu? 18 Ocak 2023 | 76 Okunma Bosna’da ateşkes var, barış yok! 11 Ocak 2023 | 78 Okunma Kosova’da neler oluyor? 04 Ocak 2023 | 135 Okunma Türkiye’nin düşmanları… 28 Aralık 2022 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar