Karadağ’da neler oluyor?

Batı Türkistan’ın (Balkanlar’ın) nüfusu küçük, üzerine oynanan oyunları büyük ülkesi Karadağ’da, her şey 2014 yılı sonlarında başladı. Düzenlenen yolsuzluk...

Batı Türkistan’ın (Balkanlar’ın) nüfusu küçük, üzerine oynanan oyunları büyük ülkesi Karadağ’da, her şey 2014 yılı sonlarında başladı. Düzenlenen yolsuzluk operasyonunda, eski Karadağ Cumhurbaşkanı’nın ve bazı belediye başkanlarının çocuklarının aralarında bulunduğu, 13 kişi gözaltına alındı.

Operasyon basına yansıyınca, Demokratik Cephe Hareketi-DF öncülüğündeki muhalifler de harekete geçti. “Karadağ’da devrim! Herkes sokağa!” sloganıyla organize olan protestocular arasında siyasetçilerin yanı sıra gazeteciler, akademisyenler ve bazı muhalif aktivistler vardı. Yolsuzluğun yanı sıra ekonomik sorunlar ve işsizlik gibi sebeplerle, hükümetin istifasını ve erken seçime gidilmesini talep ediyorlardı. 

Düğmeye basanlar, Batı yanlısı Sosyalist Demokrat Parti-DPS lideri Milo Cukanoviç’ten kurtulmak adına, iyi bir fırsat yakaladıklarını düşünüyorlardı. Ancak halktan çok fazla karşılık bulamadılar. 

Karadağlılar, muhaliflere sufle verenlerin, iyi niyetli olmadıklarını biliyordu. Bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk değil, ama son olsun! 06 Temmuz 2022 | 47 Okunma Ne oldum değil, ne olacağım… 29 Haziran 2022 | 84 Okunma Yunanistan’ın Çamerya Mezalimi 22 Haziran 2022 | 129 Okunma Kosova, aklını başına topla! 15 Haziran 2022 | 463 Okunma Arnavutluk Cumhurbaşkanlığı Seçimi 08 Haziran 2022 | 164 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar