ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Erdoğan nefreti mi, FETÖ sevgisi mi?

Dünya dönüyor, arzu etmesek de, her alanda büyük bir değişim yaşanıyor .

Ayhan Demir
Ayhan Demir Yeni Akit Gazetesi
23 Mayıs 2018 | 151

Dünya dönüyor, arzu etmesek de, her alanda büyük bir değişim yaşanıyor. Haberin iletim şekli ve onun okuyucu tarafından algılanması da bu rüzgârdan nasipleniyor. Değişmeyen tek bir şey var: Medyanın toplum üzerindeki etkinliği. 

Muhabirler, köşe yazarları ve analistler, medyanın artan etkisinde, hususî bir ağırlığa ve öneme sahipler. Yazılanlar ve söylenenler, şu veya bu şekilde, topluma yön veriyor. 

Bütün bunları, konuyu bir yere getirmek için yazdım. Şuraya: Kosova’daki altı FETÖ mensubunun Türkiye’ye getirilmesinin ardından, Balkanlar’daki ulusal ve yerel basın, bu konuyu sık sık gündeme getirdi, getiriyor.

Buraya kadar, normal olmayan bir şey yok. Nihayetinde, muhabirler, yazarlar ve analistler, bunun için varlar. Ancak duruşları hiç de normal değil. 

İşte güzel bir örnek: Kosova’da yayınlanan Express gazetesi yayın yönetmeni Berat Buzhala, bu ülkede yaşayan Müslümanları zerre kadar umursamıyor. Buna rağmen, sırf Erdoğan’a duyduğu nefret sebebiyle, FETÖ militanları için gözyaşı döküyor. Böylelikle, açık bir şekilde, FETÖ’ye olan sevgisini gösteriyor. 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER