Kararnameler... Çok temiz iş!

Kararnameler peş peşe yayınlanıyor. Çok temiz iş...TBMM'de kanun teklif edilecek, komisyon görüşecek, sonra genel kurula gelecek. Bir sürü tartışacaklar, birbirlerine laf sokuşturacaklar... (Birbirinden kopya pespaye dizilerin...

Kararnameler peş peşe yayınlanıyor. Çok temiz iş...

TBMM'de kanun teklif edilecek, komisyon görüşecek, sonra genel kurula gelecek. Bir sürü tartışacaklar, birbirlerine laf sokuşturacaklar... (Birbirinden kopya pespaye dizilerin senaristlerinin en sevdiği söz... "Bana laf mı sokuyorsun!", "Bana laf sokuşturdun!")

Olmadı, hadi tekrar komisyona havale...

Bir kararname yayınla... Memleket güllük gülistanlık... Kimse kimsenin tavuğuna kışt diyemez. "C.Başkanı" gözünü bir belertti mi, bir kaş çattı mı, herkes suspus.

Ben bu işi sevdim ağbi!

"Külliye/Saray" akıl küpü... Hem dibine kadar Müslüman... Âkilleri var, fetvacıları var, istişare edeceği hususî ekibi var... Bir de, çantada keklik, ne zaman seçim olsa alacağı yüzde 52 zırhı var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Helâli haramı karıştırdılar 21 Şubat 2019 | 14 Okunma Çare, rakiplerinizi düşmanlaştırmak mı? 20 Şubat 2019 | 136 Okunma Laiklik istismarı ne ki? 19 Şubat 2019 | 122 Okunma İmamın Reis coşkusu 18 Şubat 2019 | 857 Okunma 31 Mart seçimleri: 'Beka' mı 'fena' mı? 17 Şubat 2019 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI