'Gelimli gidimli dünya'da derdiniz ne?!

Şu "Gelimli gidimli dünya! Âhiri ölümlü dünya!"da insanlar neden huzursuzluk çıkarırlar?Prof. Dr. Hasan Onat, beklenmedik zamanda hayata veda etti.Hasan Onat mezhepler tarihi hocası idi. Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı'nın yanında yetişti.

Şu "Gelimli gidimli dünya! Âhiri ölümlü dünya!"da insanlar neden huzursuzluk çıkarırlar?

Prof. Dr. Hasan Onat, beklenmedik zamanda hayata veda etti.

Hasan Onat mezhepler tarihi hocası idi. Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı'nın yanında yetişti. Fığlalı Hoca'nın en çok ismini duyduğunuz bir öğrencisi de Prof. Dr. Sönmez Kutlu'dur.

Rahmetli ile de Sönmez Kutlu Hoca'yla da geçmişte röportajlar yapmıştım. Gerçekçi iki ilim adamı. Bu farklılık birilerini çok ama çok rahatsız ediyor.

Rahatsız olanlar kimler? Dini kendi dairelerine hapsedenler. Bu daire ya cemaattir ya tarikat. Türkiye'de şöyle bir baksan, İslâm içinde, yüzleri bulan "daire" ile karşılaşırsınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Dilsiz' milletin eğitimi!.. 23 Ekim 2020 | 65 Okunma 'Eğitim' derken asıl maksat ne? 22 Ekim 2020 | 260 Okunma Önce sağlam Türkçe 21 Ekim 2020 | 201 Okunma "Kıbrıs Türk'tür Türk kalacak!" 20 Ekim 2020 | 144 Okunma Kaç filmciniz var ki... 19 Ekim 2020 | 164 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar