İstanbul seçimi ve rejim değişikliği!

Aydınlık'ta Atakan Hatipoğlu, "Amerikancılık, kendisini her zaman, ulusal çıkarların kendine özgü bir savunusu olarak sunar. Burada kendine özgülük, 'gerçekçilik' maskesi takar. Ülkesinin...

Aydınlık'ta Atakan Hatipoğlu, "Amerikancılık, kendisini her zaman, ulusal çıkarların kendine özgü bir savunusu olarak sunar. Burada kendine özgülük, 'gerçekçilik' maskesi takar. Ülkesinin çıkarlarına emperyalist sistemin içinden bakanlar, kendilerini her zaman ulusal çıkarların 'gerçekçi' savunusu kimliği altında sunmuşlardır." diyor.

Tespit doğrudur. Milliyetçilik veya ulusalcılığın ölçüsü vatan millet nutukları yani söylemler değil eylemler olmalıdır. Fakat Hatipoğlu bu ifadeleri, bugün AKP/MHP iktidarının ulusal çıkarların yanında, muhalefetin ise karşısında olduğunu söylemek için yazmış!

***

Hatırlarsanız, Türkiye'nin AB talimatlarını yerine getirmesi için hazırlanan pakete "ulusal program" denilmişti! Oysa ulusun bu programdan haberi bile yoktu!

Ben, siyasi partilerin ne durumda olduğu konusunda Oktay Sinanoğlu'nun analizini doğru buluyorum.

Sinanoğlu, şöyle diyordu: 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriye'de atılan bütün adımlar BOP'a uyumlu! 22 Ekim 2019 | 3.083 Okunma "Türkiye, ABD'ye İran için lâzım!" 21 Ekim 2019 | 3.142 Okunma ​​​​​​​Şantajın konusu mal varlığı ve rüşvet listesi! 19 Ekim 2019 | 5.439 Okunma Türkiye’yi nasıl durdurdular? 18 Ekim 2019 | 6.340 Okunma ​​​​​​​Trump-Erdoğan anlaşmasının metni! 17 Ekim 2019 | 5.395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar