İstanbul seçimi ve rejim değişikliği!

Aydınlık'ta Atakan Hatipoğlu, "Amerikancılık, kendisini her zaman, ulusal çıkarların kendine özgü bir savunusu olarak sunar. Burada kendine özgülük, 'gerçekçilik' maskesi takar. Ülkesinin...

Aydınlık'ta Atakan Hatipoğlu, "Amerikancılık, kendisini her zaman, ulusal çıkarların kendine özgü bir savunusu olarak sunar. Burada kendine özgülük, 'gerçekçilik' maskesi takar. Ülkesinin çıkarlarına emperyalist sistemin içinden bakanlar, kendilerini her zaman ulusal çıkarların 'gerçekçi' savunusu kimliği altında sunmuşlardır." diyor.

Tespit doğrudur. Milliyetçilik veya ulusalcılığın ölçüsü vatan millet nutukları yani söylemler değil eylemler olmalıdır. Fakat Hatipoğlu bu ifadeleri, bugün AKP/MHP iktidarının ulusal çıkarların yanında, muhalefetin ise karşısında olduğunu söylemek için yazmış!

***

Hatırlarsanız, Türkiye'nin AB talimatlarını yerine getirmesi için hazırlanan pakete "ulusal program" denilmişti! Oysa ulusun bu programdan haberi bile yoktu!

Ben, siyasi partilerin ne durumda olduğu konusunda Oktay Sinanoğlu'nun analizini doğru buluyorum.

Sinanoğlu, şöyle diyordu: 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rus füzesiyle İncirlik üssünü korumak mı? 20 Nisan 2019 | 788 Okunma "Türkiye ittifakı" şart ama hangi temelde? 19 Nisan 2019 | 836 Okunma Türkiye, İstanbul seçimleri ile meşgul edilirken neler oldu? 18 Nisan 2019 | 4.033 Okunma Gaziantep modeli Suriye modeli ve İstanbul bağlantısı! 17 Nisan 2019 | 2.160 Okunma Seçimi murdar etmeye çalışan kim? 16 Nisan 2019 | 4.199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar