RTÜK’ten O Programa Skandal Karar!

Geçtiğimiz sezon her kanalda görülen evlilik programlarının son örneği geçen hafta Planet Pembe (Sony Channel) isimli kanalda yayımlandı.RTÜK, “Hande Ataizi ile” isimli o evlilik programına başlar başlamaz 5...

Geçtiğimiz sezon her kanalda görülen evlilik programlarının son örneği geçen hafta Planet Pembe (Sony Channel) isimli kanalda yayımlandı.

RTÜK, “Hande Ataizi ile” isimli o evlilik programına başlar başlamaz 5 kez yayın durdurma ve en üst sınır olan yüzde 5 oranında para cezası verdi.

RTÜK verdiği cezaya halkın zekasıyla dalga geçer gibi bir gerekçe sundu.

İzah edeyim…

RTÜK üst kurulu oturmuş adı geçen programı incelemiş ve şöyle bir sonuca varmış…

“Damat ve gelin adaylarının birbirleriyle yakınlaşmaları, aynı ortamdaki birden çok damat adayının aynı kadınla ilgilenmeleri veya bir kadının aynı anda birden çok erkeğe ilgi göstermesi ve aralarındaki kavgaların da ekrana taşınması özellikle gençler üzerinde olumsuz rol model oluşturmakta ve yapılan yayınlar aile kurumunu zedelemektedir”.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ben EnnioMorricone, öldüm” 07 Temmuz 2020 | 74 Okunma En Büyük Zenci İsyanı Müslümanlara Karşı Yapıldı 03 Haziran 2020 | 210 Okunma Dr. Çilingiroğlu Detone Oldu mu? 29 Mayıs 2020 | 470 Okunma Eski ve Yeni Yüzüyle Put 23 Mayıs 2020 | 131 Okunma “Vicdan Zorbalığa Karşı” 19 Mayıs 2020 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar