Erdoğan’ın enflasyonuyla Akşener’in market sepeti

Peynire bir günde 30 TL zam yapmışlar, 30 liradan 80’e çıkmış. Değişikliği kasada fark edip üç harfli markete polis çağıranı da gördük. Videosunu izlemişsinizdir.Fiyat etiketlerine, zamlara...

Peynire bir günde 30 TL zam yapmışlar, 30 liradan 80’e çıkmış. Değişikliği kasada fark edip üç harfli markete polis çağıranı da gördük. Videosunu izlemişsinizdir.

Fiyat etiketlerine, zamlara savaş açıldı. Erdoğan, gerçek sebebi değiştirmeden sonucu değiştirmeye uğraşıyor diye eleştiriyor Akşener.

Oysa iktidar, sonuçlarla değil kendince sebeplerle mücadele ediyor.

Muhalefet, iktidarın bu başarısını da takdir edemiyor. Milletin iyiliğine hiçbir gelişmeye sevinemiyorlar.
Fiyat artışlarının gösterilen sebepleri neydi? Küresel enflasyon, bir. Yüksek MB faizi, iki. Bir de iktidarı devirmek isteyen boş tencere darbecileri var. Etti size üç.

Küresel enflasyonu düşürmek için, AB ve ABD merkez bankalarına bizimki gibi laf dinletmek gerekiyor.

Faizi düşürmeye ikna olmadılar. Onlar artırmaya devam ederken bizde fiyatlar nasıl düşsün, onların enflasyonundan kaynaklanıyor. İktidarın suçu yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyaya Kuzey Kore TV'sinden bakmanın rahatlığı 04 Şubat 2023 | 699 Okunma Erdoğan'ı içlendiren nankörlük 03 Şubat 2023 | 3.108 Okunma Bir değil iki değil Sayın Diyanet! 02 Şubat 2023 | 3.309 Okunma Haksız tutuklayanın yanına bırakanla bırakmayan bir mi! 01 Şubat 2023 | 768 Okunma İtibardan tasarruf vaadi 31 Ocak 2023 | 1.224 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar