“Babacan tepkisi”nin arka planı

19 yıllık Ak Parti iktidarında bir dönemin “ekonomik başarı” ile nitelendiği bir vakıa. Bu dönemde de ekonominin dizgini Ali Babacan ve arkadaşlarının elinde.Bugün ise ekonomi çalkantılı. Enflasyon...

19 yıllık Ak Parti iktidarında bir dönemin “ekonomik başarı” ile nitelendiği bir vakıa. Bu dönemde de ekonominin dizgini Ali Babacan ve arkadaşlarının elinde.

Bugün ise ekonomi çalkantılı. Enflasyon tırmanmış, hayat pahalılığı mutfakları kasıp kavuruyor, Türk Lirasının değeri yerlerde sürünüyor.

Bugün; Babacan ve ekibinin olmadığı, ekonomi dizginlerinin Erdoğan’ın elinde bulunduğu bir dönem.

Bu manzara, ister istemez bir kıyaslamaya yol açıyor: Ekonomi Babacan liderliğinde iyi gidiyordu, bugün ise iyi yönetilmediği için sorunlar yaşanıyor.

Böyle bir mukayese, tabii ki Tayyip Erdoğan gibi “lider kültü” üzerine siyaset yapan bir kişi için kabul edilemez.

Onun için şu sıralar Erdoğan, hem kendisinin “ekonomist” olduğunun ısrarla altını çiziyor, ”Ekonominin kitabını yazdığını” söylüyor, hem de Ali Babacan’a karşı son derece agresif bir dil kullanıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Dil koparmak' öyle mi? 23 Ocak 2022 | 471 Okunma HDP’yi konuşmak - Dağ’a ‘kral çıplak’ demek 21 Ocak 2022 | 1.581 Okunma Bu defa Bahadır’ın yüreği dayanmadı 20 Ocak 2022 | 4.597 Okunma Asıl vahim olanı 18 Ocak 2022 | 2.114 Okunma Karar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren: ‘’Davutoğlu’nun durduğu yer’’ 16 Ocak 2022 | 2.102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar