Üniversitenin dudak uçuklatan akademisyen ihtiyacı :157 akademisyen alınacak

Trabzon’da hizmet veren Avrasya Üniversitesi 36 profesör, 34 doçent, 35 doktorasını yapmış öğretim görevlisi, 20 Araştırma görevlisi, 32 Öğretim görevlisi toplamda 157 akademisyen alacağını duyurdu.

Üniversitenin dudak uçuklatan akademisyen ihtiyacı :157 akademisyen alınacak

Trabzon’da hizmet veren Avrasya Üniversitesi 36 profesör, 34 doçent, 35 doktorasını yapmış öğretim görevlisi, 20 Araştırma görevlisi, 32 Öğretim görevlisi toplamda 157 akademisyen alacağını duyurdu.
Konu ile ilgili açıklama yapan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, üniversitelerinin her geçen gün kapasitesini arttırdığına vurgu yaptı. Yıldız "Üniversitemiz büyüdükçe istihdamımız artacak. Toplamda profesörler, doçentler, Dr. öğretim görevlileri, araştırma görevlileri ve öğretim görevlilerinden oluşan 157 akademik personel için ilana çıktık. Ülkemizin dört bir yanından hatta dünyamızın dört bir yanından değerli hocalarımız başvurularını yapmaya devam ediyor. 8 Ocak mesai bitimine kadar öğretim üyelerimiz, 9 Ocak mesai bitimine kadar ise araştırma ve öğretim görevlilerimiz başvurularını yapabilirler” dedi.

Başvuruda gerekli belgeler
Başvuruda gerekli belgeler ise Profesörler için 2547 Sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak ve başvurdukları bölümü belirten dilekçeleri, ekinde son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, yayınlarını kapsayan 6 (altı) takım dosya ve yayın listesi verecekler. Doçentler, Üniversitelerarası Kurulun Doçentlik başvuruları için uygulamaya koyduğu asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak koşulu ile başvurdukları bölümü belirten dilekçe, özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, nüfus cüzdan örneği ile 2 (iki) adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosya ve yayın listesi verecekler.
Doktor Öğretim Üyeleri, 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, başvurdukları kadroyu ve yabancı dilini belirten dilekçe, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile varsa ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4(dört) takım halinde verecekler. Yabancı dil sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecekler. Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekiyor.
Öte yandan Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alımları için aranan şartlar da üniversitenin sitesi www.avrasya.edu.tr den ilan edildi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
YSK, MHP'nin itirazları üzerine Elazığ'da AK Partili başkanın mazbatasının alınmasına karar verildi YSK, MHP'nin itirazları üzerine Elazığ'da AK Partili başkanın mazbatasının alınmasına karar verildi
Sürmene'de  14 gündür kayıp olan genç kızın cesedi bulundu Sürmene'de 14 gündür kayıp olan genç kızın cesedi bulundu
Hasankeyf'te sular altında kalacak olan tarihi Koç Camii'nin etrafı beton bloklarla çevrildi Hasankeyf'te sular altında kalacak olan tarihi Koç Camii'nin etrafı beton bloklarla çevrildi
Kayseri'de 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 2'si tutuklandı Kayseri'de 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 2'si tutuklandı
Şehidin var Mersin! Şehidin var Mersin!
Tatvan'da yolcu otobüs ile tırın çarpıştığı kazada 34 kişi yaralandı Tatvan'da yolcu otobüs ile tırın çarpıştığı kazada 34 kişi yaralandı
SON HABERLER
Gardiyanlar Gardiyanlar
Issız havalimanında aklıma gelen cümle Issız havalimanında aklıma gelen cümle
ABD-Türkiye hattında son durum ABD-Türkiye hattında son durum
‘Altın Portakal’ yeniden yapılacak ‘Altın Portakal’ yeniden yapılacak
‘Bekçinin oğlu’ başlığını bize ‘güç odakları’ mı attırdı ‘Bekçinin oğlu’ başlığını bize ‘güç odakları’ mı attırdı
Açıklamadan çıkarılan ifade Açıklamadan çıkarılan ifade
Çok mu zor? Çok mu zor?
Küçükçekmece sapığı suçunu itiraf etti Küçükçekmece sapığı suçunu itiraf etti