Memur ve Emekli Zammı Ne Kadar Olacak? Yeni Zam Oranları Açıklandı

Memur ve emekli zammı için geri sayım başladı. Milyonlarca emeklinin beklediği yeni zam oranları açıklandı.

Memur ve Emekli Zammı Ne Kadar Olacak? Yeni Zam Oranları Açıklandı

Temmuz ayında yapılacak memur ve emekli zammı için geri sayım sürüyor. 3 Temmuz'da 6 aylık Enflasyonun belli olması ile birlikte yeni zam oranları da ortaya çıkacak. Türkiye İstatistik kurumuna gözler çevrilirken bir yandan da ilave zaman olup olmayacağı araştırılıyor. Son dakika haberi Az evvel geldi. Peki memur ve emekli zammı ne kadar olacak? Maaşlara enflasyon farkı yüzde kaç olacak? Refah payı zammı verilecek mi?

Emekli ve memur maaş zammı Temmuz 2024 için geri sayım devam ediyor. Artık son viraja girilirken maaşları ne kadar zam geleceği ile ilgili yeni bilgiler de gündeme geliyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın fiyata katılımcı anketi sonuçlarından yola çıkan SGK uzmanları Temmuz 2024 maaş zamlarını hesapladı. Temmuz'da memur ve Emekliye ne kadar enflasyon farkı verilecek? Refah payı var mı?

6 AYLIK ENFLASYON TAHMİNLERİ BELLİ OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Haziran ayı piyasa katılınca anketi sonuçlarını açıkladı. Buna göre 6 aylık Enflasyonun %25 çıkması bekleniyor. Son açıklanan enflasyon verileri ile birlikte 5 aylık enflasyon %22.72 olmuştu. Buna aynı zamanda Haziran ayı enflasyon oranları da eklenecek Böylece 6 aylık enflasyon verisi kesinlikle kazanacak.

EMEKLİYE PAYI ZAMMI VAR MI?

Milyonlarca emekli refah payı zammı alamayacağını da merak ediyor. Son günlerde refah Payı konusu çok tartışılan ve konuşulan konular arasındaydı. Ekonomi yönetiminin sıkılaşma politikaları nedeniyle Bu yıl emeklilere refah Payı verilmeyeceği iddia ediliyordu. Ancak son gelen kulis bilgilerine göre refah Payı verilecek. Yüzde 10 refah payı zammı verilmesi halinde yeni maaş zammı oranı %35 olacak.

MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİNE NE KADAR ZAM GELECEK?

Memur ve memur emeklisine verilecek zam oranları ise SSK ve BAĞ-KUR emeklisinden farklı olacak nokta memur ve memur emeklisi için gündeme gelen %10 Toplu sözleşme zammına ek %10 enflasyon farkı bekleniyor. Bu durumda yeni zam oranları %20.34'e kadar yükselecek.

 TÜİK'İN AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Emekli ve memur zammı kesin rakamların belli olabilmesi için öncelikle Türkiye İstatistik Kurumunun açıklaması bekleniyor. 3 Temmuz tarihinde yapılacak olan Haziran ayı enflasyon rakamlarının ardından emekliye zam süreci de başlayacak.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SGK DUYURDU: Emeklilere 17700 TL Ödeme Olacak! SGK DUYURDU: Emeklilere 17700 TL Ödeme Olacak!
Temmuz Ayında Maaşlara Gelen Zamlarla Ödemeler Artırıldı: Evde Bakım Maaşı 9.777 TL Oldu Temmuz Ayında Maaşlara Gelen Zamlarla Ödemeler Artırıldı: Evde Bakım Maaşı 9.777 TL Oldu
TC kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar İçin 330.000 TL ÖDEME BAŞLADI! Son Dakika Açıklandı! TC kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar İçin 330.000 TL ÖDEME BAŞLADI! Son Dakika Açıklandı!
Cebinde AKBANK kartı olan herkes için yeni duyuru var! Akbank kartınıza ödeme 100.000 TL oldu! Cebinde AKBANK kartı olan herkes için yeni duyuru var! Akbank kartınıza ödeme 100.000 TL oldu!
Emekliye müjdeli haber verildi! 15 milyon emekliye 29000 TL ödenecek! Emekliye müjdeli haber verildi! 15 milyon emekliye 29000 TL ödenecek!
Garanti Bankası Duyurdu: 100.000 TL'ye Kadar 10 gün içinde BORÇ KAPATMA KREDİSİ verilecek! Garanti Bankası Duyurdu: 100.000 TL'ye Kadar 10 gün içinde BORÇ KAPATMA KREDİSİ verilecek!
SON HABERLER
Kılıçdaroğlu: Şimdi bunlar yapılmalı Kılıçdaroğlu: Şimdi bunlar yapılmalı
İç savaş sürüyor İç savaş sürüyor
Küçüklere büyük haksızlık Küçüklere büyük haksızlık
13 milyon 800 bin emekli için karar çıktı! Emekli maaşlarını alanlara 21.100 TL ödeme olacak! SSK açıkladı! 13 milyon 800 bin emekli için karar çıktı! Emekli maaşlarını alanlara 21.100 TL ödeme olacak! SSK açıkladı!
Bekir Bozdağlı İddianameyi Sansürlediler Bekir Bozdağlı İddianameyi Sansürlediler
Akbank duyurdu: Akbank işlem yapacak olan EMEKLİ ve ÇALIŞANLARA 30.000 TL ödeyecek Akbank duyurdu: Akbank işlem yapacak olan EMEKLİ ve ÇALIŞANLARA 30.000 TL ödeyecek
Yarın önemli gün Yarın önemli gün
Evleneceklerin gözü ‘paslanmaz’ kavgasında Evleneceklerin gözü ‘paslanmaz’ kavgasında