Kadınlara ERKEN EMEKLİLİK Fırsatı! Prim ve Yaş İndirimine Devlet Desteği Eklendi

Büyük Sosyal Güvenlik reformu geliyor. TBMM tatilden döner dönmez görüşmeler başlayacak. Bu kapsamda kadınlara erken emeklilik fırsatı sunulacak.

Kadınlara ERKEN EMEKLİLİK Fırsatı! Prim ve Yaş İndirimine Devlet Desteği Eklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan genel seçimlerin hemen ardından Sosyal Güvenlik reformu müjdesini vermişti. Geçtiğimiz yıl EYT düzenlemesi ve 3600 ek gösterge ile Milyonlarca kişi memnun kalmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni Sosyal Güvenlik reformu TBMM'ye sunuldu. Kurban Bayramı tatilinin bitmesinin hemen ardından görüşmeler başlayacak. Özellikle kadınlar yeni Sosyal Güvenlik reformu ile doğum izni ve emeklilik konusunda avantajlı duruma geçecek. Kadınları bekleyen erken emeklilik düzenlemesine dair detaylar haberimizde…

EV HANIMLARINA PRİM DESTEĞİ

Yeni düzenlemelerle birlikte ev hanımları için atılacak adımların başında prim desteği geliyor. Ev hanımlarına sosyal güvence imkanı sağlamak amacıyla verilecek birim desteği isteğe bağlı sigorta yapılması durumunda verilecek. Devlet isteğe bağlı sigorta primi ödeyen ev hanımlarına üçte bir prim desteği sağlayarak erken emekli olmalarına yardımcı olacak.

KADIN ÇALIŞANLARIN DOĞUM İZNİ ARTACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Türkiye'de doğum oranlarının azaldığına dikkat çekmişti. Bir süredir AK Parti tarafından doğum izninin artırılması talepleri değerlendiriliyor. Taleplerin gündeme taşınmasının ardından hazırlıklar da hızlı bir şekilde başladı. Çalışan kadınların çocuk sahibi olmasını teşvik etmek amacıyla doğum izni süresi uzatılacak.

KADINLARA YAŞ İNDİRMİ

Ayrıca çocuk sahibi olan kadınlara yaş indirimi de uygulanacak. Bu kapsamda çocuk sahibi olan emeklilik yaşı çocuk sayısına göre öne çekilecek. Şu anda ağır işlerde çalışanlara yönelik bazı düzenlemeler var. Kadınlara da benzer şekilde yıpranma payı sistemi modeli getirilecek Böylelikle çocuklu kadınlar daha erken emekli olacak.

DOĞUM BORÇLANMASI FIRSATI

Çalışan kadınların şu anda doğum borçlanması imkanı var. Sigorta giriş tarihinden önce dünyaya gelen çocuklar için doğum borçlanması yapılabiliyor. Benzer bir uygulamanın isteğe bağlı sigorta yaptıran ev hanımları için de uygulanması gündemde. Yani isteğe bağlı sigorta yaptıran ev hanımları da doğum borçlanması ile Emeklilik yaşını öne çekme fırsatına sahip olacak.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Garanti bankası hesabı olan herkes için destek! 100.000 TL ödeme verileceği açıklandı! Garanti bankası hesabı olan herkes için destek! 100.000 TL ödeme verileceği açıklandı!
Cumhurbaşkanı imzaladı: Emekliye 14000 TL ödeme verildi! Cumhurbaşkanı imzaladı: Emekliye 14000 TL ödeme verildi!
13 milyon emekli için son dakika açıklama! Başvuru yapacak olan kişilere 30.000 TL ödeme! 13 milyon emekli için son dakika açıklama! Başvuru yapacak olan kişilere 30.000 TL ödeme!
5 dakika içinde hesaba yatacak: Ziraat bankası hesabı olan yaşadı! 5 dakika içinde hesaba yatacak: Ziraat bankası hesabı olan yaşadı!
Hyundai tüm gemileri yaktı; 592.000 TL'ye SUV olur mu demeyin oldu bile! Hyundai tüm gemileri yaktı; 592.000 TL'ye SUV olur mu demeyin oldu bile!
SON HABERLER
O komutan dedi ki: Asker siyasallaştı O komutan dedi ki: Asker siyasallaştı
İktidarda kalmak için ne feda edersin? İktidarda kalmak için ne feda edersin?
Bu işin doğasında var! Bu işin doğasında var!
İsyanı kınında! İsyanı kınında!
Hayvan Katliamı Yasasının hedefindeki Karabaşların müthiş hikâyesini biliyor musunuz?.. Hayvan Katliamı Yasasının hedefindeki Karabaşların müthiş hikâyesini biliyor musunuz?..
Aman Devlet Bey çıldırdınız mı siz? Aman Devlet Bey çıldırdınız mı siz?
Sınav muhasebesi Sınav muhasebesi
Türkiye, Yunanistan’a yardım yollamalı… Türkiye, Yunanistan’a yardım yollamalı…