Emekli ve Sosyal Yardım Alanlara Yüzde 50 Şimşek Zammı Geliyor

Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak yüzde 50 zamla birlikte, dul ve yetim aylığı alanlar da dahil olmak üzere milyonlarca emekli sevindirilecek.

Emekli ve Sosyal Yardım Alanlara Yüzde 50 Şimşek Zammı Geliyor

Temmuz 2024 maaş zammı ile ilgili yeni bir iddia gündemde. Ankara'da kulis bilgilerine aktaran SGK uzmanları, emekli ve Sosyal Yardım alan vatandaşlar için bomba rakama açıkladı. İddiaya göre Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek talimat verdi, çalışmalar başladı. Emekliler ve dul ve yetim aylığı alanları maaşlarına %50 zam yolda.

Emeklilerin maaş zammı telaşı sürerken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamaları milyonları sevindirdi. 3 Temmuz'da açıklanacak olan yeni maaş düzenlemeleri, emeklilerin yaşam koşullarını önemli ölçüde iyileştirecek. Özellikle zor şartlarda yaşayan emekliler, yeni zamlarla birlikte rahat bir nefes alacak.

EMEKLİLERE YÜZDE 50 ZAM

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, emeklilere yönelik yapılacak olan yüzde 50 zam oranını açıkladı. Bu zam, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için 2024'ün ikinci yarısında önemli bir maddi rahatlama sağlayacak. Uzmanların da desteklediği bu zam oranı, emeklilerin maaşlarında belirgin bir artış yaratacak.

DUL VE YETİM AYLIĞI ALANLARA YÜKSEK ZAM ORANI

Özellikle dul ve yetim aylığı alanlar için de sevindirici haberler geldi. Ülkede doğum oranlarının düşmesi ve çalışan kadınlara yönelik destek paketlerinin yolda olmasıyla birlikte, dul ve yetim aylığı alanların maaşlarında da önemli düzenlemeler yapılacak.

Tek başına kalan dul bir kadın 7500 TL maaş alırken, iki çocuklu bir kadının maaşı 5000 TL olacak. Bu durumda, bir çocuk varsa anneye 5000 TL ve çocuğa 2500 TL ödenecek. İki çocuk varsa, anneye 5000 TL ve çocuk başına 2500 TL ödenecek. Yeni düzenlemeyle birlikte ölüm aylığı alanların maaşlarında hisselere göre artış sağlanacak.

YENİ DÜZENLEMELERLE MAAŞ ARTIŞI

Mehmet Şimşek'in talimatları doğrultusunda, ölüm aylığında hisse oranları yeniden düzenleniyor. Yapılacak yüzde 50 zamla birlikte hisseler düşürülerek maaşlar artırılacak. Bu durumda, yüzde 50 hisseli maaş 5000 TL'den 7500 TL'ye, yüzde 25 hisseli maaş ise 2500 TL'den 3750 TL'ye yükselecek. Bu düzenlemelerle, ölüm aylığı alanların yaşam koşulları iyileştirilecek.

RESMİ VERİLER 3 TEMMUZ'DA AÇIKLANACAK

Tüm bu düzenlemeler ve zam oranları, 3 Temmuz'da açıklanacak resmi verilerle netlik kazanacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıkladığı yeni düzenlemeler, milyonlarca emeklinin yaşam koşullarını önemli ölçüde iyileştirecek ve maddi rahatlama sağlayacak.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SGK DUYURDU: Emeklilere 17700 TL Ödeme Olacak! SGK DUYURDU: Emeklilere 17700 TL Ödeme Olacak!
Temmuz Ayında Maaşlara Gelen Zamlarla Ödemeler Artırıldı: Evde Bakım Maaşı 9.777 TL Oldu Temmuz Ayında Maaşlara Gelen Zamlarla Ödemeler Artırıldı: Evde Bakım Maaşı 9.777 TL Oldu
TC kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar İçin 330.000 TL ÖDEME BAŞLADI! Son Dakika Açıklandı! TC kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar İçin 330.000 TL ÖDEME BAŞLADI! Son Dakika Açıklandı!
Cebinde AKBANK kartı olan herkes için yeni duyuru var! Akbank kartınıza ödeme 100.000 TL oldu! Cebinde AKBANK kartı olan herkes için yeni duyuru var! Akbank kartınıza ödeme 100.000 TL oldu!
Emekliye müjdeli haber verildi! 15 milyon emekliye 29000 TL ödenecek! Emekliye müjdeli haber verildi! 15 milyon emekliye 29000 TL ödenecek!
Garanti Bankası Duyurdu: 100.000 TL'ye Kadar 10 gün içinde BORÇ KAPATMA KREDİSİ verilecek! Garanti Bankası Duyurdu: 100.000 TL'ye Kadar 10 gün içinde BORÇ KAPATMA KREDİSİ verilecek!
SON HABERLER
Akbank duyurdu: Akbank işlem yapacak olan EMEKLİ ve ÇALIŞANLARA 30.000 TL ödeyecek Akbank duyurdu: Akbank işlem yapacak olan EMEKLİ ve ÇALIŞANLARA 30.000 TL ödeyecek
Yarın önemli gün Yarın önemli gün
Evleneceklerin gözü ‘paslanmaz’ kavgasında Evleneceklerin gözü ‘paslanmaz’ kavgasında
27. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Murathan Mungan’ın 27. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Murathan Mungan’ın
Başkan Ahmet Özer, 100 günü anlatıyor: ‘Esencılıs’ değil Esenyurt Başkan Ahmet Özer, 100 günü anlatıyor: ‘Esencılıs’ değil Esenyurt
Bir olay bir insana bu kadar mı yarar Bir olay bir insana bu kadar mı yarar
Trump suikastında Gizli Servis parmağı var mı Trump suikastında Gizli Servis parmağı var mı
15 Temmuz’un yıldönümünde FETÖ’deki büyük kavga 15 Temmuz’un yıldönümünde FETÖ’deki büyük kavga