TEKNOFEST... Enfes... Türkiye tek nefes!..

Lafı gevelemeden söyleyeyim: Bu hafta sonu imkanınız varsa, çocuğunuzu, yoksa yeğeninizi, kuzeninizi, komşunun çocuğunu alıp Atatürk Havalimanı'ndaki (Yeşilköy) Uzay ve Havacılık Teknolojileri Fuarı...

Lafı gevelemeden söyleyeyim: Bu hafta sonu imkanınız varsa, çocuğunuzu, yoksa yeğeninizi, kuzeninizi, komşunun çocuğunu alıp Atatürk Havalimanı'ndaki (Yeşilköy) Uzay ve Havacılık Teknolojileri Fuarı Teknofest'e koşun. Ben okulu nedeniyle bizim ufaklığı götüremedim. Ama sonradan çok pişman oldum. Çünkü orada öğreneceklerini hiçbir ders günü karşılayamazdı. Kısmetse, bu hafta sonu bu kez kızımla ziyaret edeceğim.
Peki neden ille de çocuğunuzla gidin? Cevap, festival afişlerinden birinde yazıyor: "Bir çocuk gelsin, bir uçağa dokunsun." Peki ne olacak dokununca? Belki içindeki ilk Türkonot'un fitili ateşlenecek. Ay'a ilk adımı atan Neil Armstrong "Uzay maceram 5 yaşındayken çizgi romandaki astronotu gördüğümde başlamıştı" diyordu bir belgeselde. Çocuğunuza bu fırsatı tanımalısınız.
Festivalde minikler sadece hava araçlarını izlemekle kalmıyor. Eğlence standlarında hem teknolojinin son nimetleriyle tanışıp ufkunu genişletiyor hem de hoşça vakit geçiriyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaç çeşit aşı karşıtı var? 29 Eylül 2021 | 213 Okunma İbo mucizesi 28 Eylül 2021 | 149 Okunma Ekrandaki şiddet sarmalı 26 Eylül 2021 | 95 Okunma İBB’nin büyük ayıbı 25 Eylül 2021 | 151 Okunma Telsizli kadırgalar (!) 24 Eylül 2021 | 116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar