At izi, it izi meselesi...

Bir organize suç örgütü ve elebaşına dönük soruşturmanın ana ekseninden saptırılarak getirildiği aşama Ankara'yı bir hayli hareketlendirdi. Özellikle FETÖvari yöntemlerin...

Bir organize suç örgütü ve elebaşına dönük soruşturmanın ana ekseninden saptırılarak getirildiği aşama Ankara'yı bir hayli hareketlendirdi. Özellikle FETÖvari yöntemlerin kullanıldığının ortaya çıkması, siyasetçi, sivil toplum temsilcisi ve gazetecilere dönük bir ağ kurulduğu iddiası ister istemez 17-25 Aralık 2013 emniyet ve yargı darbesini çağrıştırdı!
Konuyu bilen ve yakından takip eden uzman isimlerin değerlendirmeleri gün içinde çokça tartışıldı. Bu nedenle meselenin, siyasi zemine yansımasını ve devlet refleksini ele almak da gerekli hale geldi.
Öncelikle malûm hadiseyi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın nasıl tasnif ettiğine bakalım. Sn. Cumhurbaşkanı AK Parti Grup Toplantısında, gündemdeki kumpası ve aparatlarını titiz bir sıralamaya tabi tuttu:
1- Kanunun...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, medya buluşmasında konuştu: Demokrasimiz korunaksız değil 14 Haziran 2024 | 42 Okunma Devlet Bey... ‘Ayrılsak da beraberiz’ mi dedi! 13 Haziran 2024 | 1.582 Okunma Avrupa Parlamentosu tablosu ve radikalleşme senaryosu! 11 Haziran 2024 | 1.329 Okunma FETÖ bölünürken muhalefetin durumu 08 Haziran 2024 | 246 Okunma Kayyum kararı ve PKK’nın Suriye’de seçim plânı 06 Haziran 2024 | 362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar