Direne direne kazandılar, şimdi kutlama vakti

Her şey AK Parti iktidarının altıncı yılında Başbakan Erdoğan’ın İspanya gezisindeki meşhur sözüyle başlamıştı:"Velev ki siyasi simge?" Siyasi simge olarak türban takmak suç mu? Simgelere...

Her şey AK Parti iktidarının altıncı yılında Başbakan Erdoğan’ın İspanya gezisindeki meşhur sözüyle başlamıştı:

"Velev ki siyasi simge?" Siyasi simge olarak türban takmak suç mu? Simgelere, sembollere bir yasak getirebilir misiniz?"

Milyonlarca insanın başörtülü cumhurbaşkanı eşi olmasın diye meydanlara çıkmasının, ordunun muhtıra yayınlamasının, CHP’nin başvurusuyla AYM’nin hukuk skandalı olan 367 yeter sayısı kararının ve bütün düğümü çözen 22 Temmuz seçimlerinin üzerinden bir yıl bile geçmemişti.

Başbakan’ın çıkışına sürpriz destek MHP’den geldi.

Bahçeli önce Erdoğan’ı "Sayın Başbakan'ın milli konuları yabancı ülkelerde dile getirme huyu depreşmiştir. Başbakan, başörtüsü konusunda tutarlılık ve samimiyet açısından ciddi endişeleri davet eden beyanlarda bulunmuştur. Sayın Başbakan'ın ve partisinin başörtüsü meselesini çözmek gibi bir niyetinin olmadığı 5 yıllık icraatıyla sabittir" diye eleştirdi sonra da başörtüsüne özgürlük için Anayasa değişikliği teklifini açıkladı.

AK Parti bu meydan okumaya olumlu cevap vermek zorunda...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefeti enfekte eden pelikan virüsü mü? 30 Kasım 2022 | 573 Okunma Stadyumun adı ne olsun? 28 Kasım 2022 | 76 Okunma O fotoğraftan neden o kadar rahatsız olmadılar? 26 Kasım 2022 | 900 Okunma 2002’deki AK Parti 20 yıl sonra hala muhalefette… 21 Kasım 2022 | 340 Okunma İstiklal saldırısı: Şüpheler ve sorular 19 Kasım 2022 | 218 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar