“Demokrasi öpücüğü”ne ne oldu? 

İbrahim Kiras, dün Karar’da yayınlanan “15 Temmuz’un Sahibi Kim?” başlıklı yazısında şöyle diyordu: 

“Milletin bütününe mal edilmesi gereken direniş şerefinin şu veya bu kesimin uhdesine hasredilmesi hem gerçeğe, hakka ve adalete uygun değildir hem de milleti birleştirecek bir faktörün milleti ayrıştırma vesilesi yapılması çok tehlikelidir.”

İbrahim, yazısında Karar’ın “Yenikapı Ruhu” manşetini de hatırlatmış.

Aslında 7 Ağustos günü Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin konuşma yaptığı Yenikapı Mitingi’nin öncesinde de Türkiye’deki hava “Yenikapı ruhu”na uygun seyretmişti.

Darbe gecesi AK Parti, CHP ve MHP’li vekiller, engellemeleri aşarak Meclis’e gelip, bombalanan parlamentoda darbeye direnmiş, ertesi gün Meclis özel oturumunda parti liderleri ve sözcüleri bütün sıralardan alkış alan konuşmalarla birlik mesajı vermiş, ardından bütün partiler adı FETÖ’nün Darbe Girişimi’ni Araştırmak olan bir komisyon kurmuştu.

Hatta 20 Temmuz’da ilan edilen olağanüstü hal ve alınan geçici tedbirlere de ilk zamanlar kimse ses çıkarmamıştı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu ‘cazip’ teklife ne denecek? 06 Temmuz 2020 | 626 Okunma Post travmatik seçim bozukluğu 22 Haziran 2020 | 781 Okunma Sonuçta ‘özel bir sektör’ 17 Haziran 2020 | 453 Okunma Devleti yaşat ki devlet yaşasın! 03 Haziran 2020 | 2.015 Okunma Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda bir gün... 27 Mayıs 2020 | 366 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar