Sana bakınca çaresizlik ve acizlik görüyoruz sadece!

          Türk siyasetinin kara mizah sembolü geçtiğimiz hafta MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye cevap verirken şunları söyledi:          "Bizim milliyetçiliğimiz öğrenmek...

          Türk siyasetinin kara mizah sembolü geçtiğimiz hafta MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye cevap verirken şunları söyledi:

          "Bizim milliyetçiliğimiz öğrenmek istiyorlarsa rahmetli Ecevit'e bakacaklar. Kıbrıs'a bakacaklar. Akdeniz'e bakacaklar, Akdeniz'in sularına bakacaklar. Sen kim, bizim milliyetçiliğimiz, tartmak, ölçmek kim. Süleyman Şah Türbesi kaçırılırken, toprak terk edilirken sesin bile çıkmadı"

          Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanları hangi vitaminsizler çok merak ediyorum. Onu “Bumerang gibi kendini vuracağın cümleler kurma” diye hiç mi uyarmıyorlar? Gerçi birçok danışmanı FETÖ’cü, Bylock’çu çıkmıştı. Yanında danışman kaldı mı bilmiyoruz.

          Kılıçdaroğlu madem “Bakacaklar” diyorsun. Hadi bakalım. Sizin milliyetçilikle, Ecevit’le, Kıbrıs’la, Akdeniz’le alakanız nedir?

          Senin yarattığın ‘Yeni CHP’ye baktığımızda zaten senin CHP’nin geçmişiyle bir bağın, bağlantın ve alakan yoktur. Zaten Atatürk ile mevcut CHP’nin bağını kopardığını “Bizi hala 1930’ların CHP’si gibi görmeyin. Dünya değişiyor, biz de değişiyoruz. Yeni şeyler söylüyoruz. Demokrasi ve özgürlüğü savunuyoruz“  sözlerinle Diyarbakır’da yaptığın bir konuşmada duyuran sen değil miydin?

          Merhum Ecevit "Cumhuriyet Halk Partisi, Misak-ı Milli'den ve Kuvayi Milliye'den doğmuş bir partidir. Yani Türkiye'nin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü korumak için and içenlerin kurdukları bir partidir. O halde sırf Güneydoğu'da biraz daha fazla oy alabilmek için, Türkiye'yi bölmek istediklerini açıkça dile getiren kimseleri sırtında Meclis'e taşımış olan bir parti asla Cumhuriyet Halk Partisi'nin mirasçılığı iddiasında bulunamaz." derken, sen “Sırtımızı PKK’ya, YPG’ye dayadık” diyen terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile her konuda iş birliği ve ittifak yapansın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zübeyde Hanım'ı tiyatronuza alet etmeseydiniz! 28 Eylül 2022 | 575 Okunma CHP'nin sosyolog Emre Kongar'ı bile psikoloğa muhtaç! 27 Eylül 2022 | 115 Okunma Tiyatro, maskaralık ve evlat nutukları 26 Eylül 2022 | 118 Okunma İhanet, ihale menfaat tezgahında yoğrulanlar... 23 Eylül 2022 | 93 Okunma Yüzlerine tutulan ayna: Elazığ afişleri 22 Eylül 2022 | 1.636 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar