İmamoğlu'nun ataları kim?

          Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun “Verilmeli” isimli şiirinin bir bölümünde “İnatla girmeyin soy sop faslına/Kurtsa kurt, itse it döner aslına” şeklinde dizeleri...

          Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun “Verilmeli” isimli şiirinin bir bölümünde “İnatla girmeyin soy sop faslına/Kurtsa kurt, itse it döner aslına” şeklinde dizeleri vardır. Ekrem İmamoğlu’nun Yunanistan gezisine dair Yunan medyasında çıkan haberlere, yorumlara bakınca bu şiir aklıma geldi. Bir soy-sop araştırması yahut bu manada bir takıntı adına bu yazıyı yazmıyorum. Fakat Yunan medyasının Ekrem İmamoğlu hakkında İstanbul seçim sonuçlarından bu yana yazdıklarına ve Ekrem İmamoğlu’nun onlara karşı suskunluğuna bakınca bir tuhaflık hissediyorum.

          Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerini kazanınca Yunan medyası “İstanbul’u fetheden Yunanlı”, “Pontus kökenli bir Rum”, “Ayasofya’nın intikamı”, “İstanbul’un yeni başkanı bir Pontus” manşetleri atmıştı. Bu başlıklar bir hayli tartışılmıştı.

          Bu elbette Yunan medyasının Yunan lobisini güçlü göstermek adına bir algı ve propaganda çabası olabilir.

          Bu manşetlerden bağımsız söylüyorum, Ekrem İmamoğlu’nun Yunanistan ilişkisi gerçekten karşılıklı sevgiye dayanıyor. Birbirlerini hiç incitmiyorlar. Yunanistan eski başbakanları bile Ekrem İmamoğlu’nu ziyarete geliyor. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde Yunanistan eski Başbakanı Yorgo Papandreu bizzat onu ziyarete gelmişti.

          Ekrem İmamoğlu da geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ı ziyaret etti ve bu ziyarette Başbakan Miçotakis’le de bir görüşme gerçekleştirdi. Aynı zamanda Yunanistan’ın eski Başbakanları Yorgo Papandreu ve Aleksis Çipras ile de bir araya geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ülkücü Şehit istismarı ve düşmanlığı 19 Ekim 2021 | 2.750 Okunma Kolpaçino Ekrem'in serüvenleri 18 Ekim 2021 | 2.591 Okunma 'Cinayeti kör bir kayıkçı gördü' 15 Ekim 2021 | 3.928 Okunma Soner Yalçın, Demirtaş yazılarını unuttun mu? 14 Ekim 2021 | 4.123 Okunma Taş fırını erkeği Tamer Karadağlı'ya karşı bölücü dayanışması 13 Ekim 2021 | 4.595 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar