Hormonlu propagandalarda biraz Yavaş!

           CHP’nin yerel seçimlerde, büyükşehirlerde başarılı olduğu tartışılmaz bir gerçektir. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin gibi yerleri kazanması gerçekten...

           CHP’nin yerel seçimlerde, büyükşehirlerde başarılı olduğu tartışılmaz bir gerçektir. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin gibi yerleri kazanması gerçekten sürpriz olmuştu. Ama başarısız olmaları, koltuğa oturur oturmaz çuvallamaları asla sürpriz olmadı. Bırakın vatandaşları kendi partilileri bile belediyecilik anlayışındaki çapsızlığa isyan ediyorlar.

           İstanbul ve İzmir Belediye Başkanları çapsızlıkları yanında siyasi polemiklere gire gire kendilerini bitirdi. Adana, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanları zaten hizmeti bırakın ortada hiç görünmüyor. Antalya Belediye Başkanı, korona hastalığından dolayı çok sıkıntılı bir tedavi sürecini atlattı ve CHP’nin hastalık sürecinde akbaba gibi Muhittin Böcek’in başında uçarak onun yerine birini getirmeye çalışması aralarına kara kedinin girmesini sağladı. CHP sanırım yoğun bakımdan çıkamaz beklentisi içindeydi.

           Muhittin Böcek de tekrar görev başı yapınca ilk açıklaması “Hastalık dışında bir acı gerçekle daha yüzleştim. 18 yıldır çalıştığım partimizin çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını gördüm. Uğrunda savaş verdiğimiz demokrasiye yakışmayan, seçilmiş bir başkanın inisiyatiflerini hiçe sayan uygulamalar yapmanın dışında; bu insanların, ben hastanede yaşam savaşı verirken öleceğimi, hatta öldüğümü düşünmeleri hepimizi insanlığımızdan utandırdı” şeklinde olmuştu. Muhittin Böcek, CHP’den istifa ederse kimse şaşırmaz.

           Algı, reklam gücü, hileli propaganda yöntemleriyle ayakta tutmaya çalıştıkları tek kişi de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tır.

           Mansur Yavaş, Ankara’da sel olduğunda haftalarca İngiltere’de idi. Kar yağdığında, yollar buz tutup binlerce araç trafikte kaza yaptığında beceriksizliğe saplanmıştı. En ufak belediyecilik becerisi sergileyemiyor ama nasıl oluyorsa trolleri, ondan nemalananlar onun Cumhurbaşkanı adayı olmasına yönelik sosyal medyada sürekli propaganda yapıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HD(P)KK ve ortaklarının Doğu Türkistan istismarı! 13 Nisan 2021 | 142 Okunma Karikatür muhalefetin 'millet aç aç' maskesi... 12 Nisan 2021 | 158 Okunma Taha Akyol yorma kendini masken düşmüştü zaten! 10 Nisan 2021 | 1.903 Okunma PKK'nın zulmüne sus, HDP'den hesap sorulmasına zulüm de... 09 Nisan 2021 | 162 Okunma "Hisseli harikalar kumpanyası" her rezilliği sunar! 08 Nisan 2021 | 300 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar