HDP konusunu anlamaya zekânız yetmiyor!

          Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve yanındaki heyetin, TBMM’de grubu bulunan tüm partileri içeriği sadece “Başörtüsünün güvence altına alınması ve aile birliğinin...

          Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve yanındaki heyetin, TBMM’de grubu bulunan tüm partileri içeriği sadece “Başörtüsünün güvence altına alınması ve aile birliğinin korunmasına yönelik” anayasa değişikliği düzenlemesi için ziyaret etmesi sonrası, 6’lı masa ve medya uzantıları hâlâ MHP üzerinden kendi konumlarını temizlemeye çalışıyor. Çünkü bu 6’lı masaya hangi adresten giderseniz gidin karşınıza muhakkak HDP çıkmaktadır.

          Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve yanındaki heyet “Aile birliğinin korunmasına yönelik” LGBT’ci olan CHP-HDP-İP gibi partileri ziyaret etmeyecek de kimi edecekti? Aile birliğinin korunmasını bozmaya yönelik siyasi eylem ve söylem içinde olan konunun muhatabı zaten bu partilerdir.

          Şu bir gerçektir ki, CHP-HDP ve İP üçlüsünü birbirinden ayırmak, atomu parçalamaktan daha zordur. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve yanındaki heyet işte bu yüzden konunun muhatabı olan bu üç partiyi birbirinden ayırmamıştır.

Başörtüsü gündemini başlatan CHP’ye gidip, ortaklarına gitmemek olur mu?

          “Aile birliğinin korunmasına yönelik” anayasal düzenlemeler yapmak adına "LGBT, Türk aile yapısını bozuyor mu?" sorusuna karşılık "Hayır, ilgisi yok. Niye aile yapısını bozsun?" diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sini, LGBT’ci Bahadır Erdem’i Genel Başkan Yardımcısı yapan İP’i ziyaret ederken, LGBT’yi toplumda meşrulaştırmayı parti politikası hâline getiren HDP’yi niye ziyaret etmeyeceklerdi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kendi fotoğraflarınız ne olacak? 09 Aralık 2022 | 89 Okunma CHP artık CHP'lileri çıldırtıyor 08 Aralık 2022 | 251 Okunma Çırpınan Karadeniz, çırpılan muhalefet 07 Aralık 2022 | 86 Okunma Veba saçanlar arasında DEVA'lı Ramiz Ongun 06 Aralık 2022 | 297 Okunma Bıdık Galip'in bim bam bom hâlleri 05 Aralık 2022 | 336 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar