AYM, HD(P)KK’yı niçin koruyorsun?

          Duyu organları çalışan bir adama sormayı bırakın, duyu organları iflas etmiş bir adama bile sorsanız HDP’nin terör odağının merkezi olduğunu ifade eder. Türkiye’de...

          Duyu organları çalışan bir adama sormayı bırakın, duyu organları iflas etmiş bir adama bile sorsanız HDP’nin terör odağının merkezi olduğunu ifade eder. Türkiye’de aklı, vicdanı, hukuk bilgisi olan herkes HDP’nin terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu, terör eylemlerinde aktif olarak faaliyet yürüttüğünü bilir. Ama bunu bir Anayasa Mahkemesi bilemiyor. Neden ve niçin?

          Bunun gerçekten yoğunlaşarak sorgulanması gerekiyor. Bu yoğunlaşmayı yaşayan-yaşatan tek lider de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’dir.

          Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP hakkında “Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı hâline geldiği” suçlamasıyla bir iddianame hazırlamıştı.

Anayasa Mahkemesi, bu iddianameyi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına geri iade etti.

          Anayasa Mahkemesi bu kararını da “Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne” aykırı olduğu ileri sürülen, ancak soruşturma ve kovuşturma konusu olması dışında bir gerekçeye yer verilmeyen eylemler ile partinin bu eylemlerin odağı hâline gelmesi arasındaki ilişkinin kurulmadığı…” şeklinde oy birliğiyle açıkladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AYM, HD(P)KK’yı niçin koruyorsun? 21 Nisan 2021 | 133 Okunma Ben bilmem ajans bilir! 20 Nisan 2021 | 197 Okunma Zevzek partinin maceraları sürüyor! 19 Nisan 2021 | 467 Okunma Önce soğan, patates istismarı sonra çarkı! 17 Nisan 2021 | 360 Okunma Türk Dünyası Turan yolunda... 16 Nisan 2021 | 247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar