Yaşamak üzerine…

Bayramda hediye olarak eşe dosta kahve götürmeyi tercih ediyoruz. Bu bayram öncesi de öyle niyetlendik ve Eminönü’de Mısır Çarşısı’nın yan sokağındaki Kurukahveci Mehmet Efendi’ye uğrayıp...

Bayramda hediye olarak eşe dosta kahve götürmeyi tercih ediyoruz.

Bu bayram öncesi de öyle niyetlendik ve Eminönü’de Mısır Çarşısı’nın yan sokağındaki Kurukahveci Mehmet Efendi’ye uğrayıp hediyelerimizi aldık.

Yeni caminin önünde kavun ve karpuzları ufak ufak doğrayıp, üstüne plastik çatal ekleyerek küçük plastik tabaklarda satışa sunan iki genci görünce, “İşte İstanbul böyle meslek üreten bir şehir” dedim.

Meslekleri doğuran toplumun ihtiyaçları. O ihtiyacı görüp ona göre iş üretmek de girişimci kafanın işi. Ekmeğini taştan çıkarmak, yenilikçilik, girişimcilik böyle bir şey, Allah helalinden bol bereketli kazançlar versin.

Onları seyrederken 17 yaşımda...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyayı fakirin sofrası kurtaracak 25 Ocak 2023 | 228 Okunma Bir elma ile 4 elma arasındaki farktır hayatımızı değiştiren 22 Ocak 2023 | 123 Okunma Gençlerin meslek liselerine bakışı değişiyor 18 Ocak 2023 | 92 Okunma Kuraklık ve Backster etkisi 15 Ocak 2023 | 83 Okunma İnsanoğlunun beş tane temel ihtiyacı vardır 11 Ocak 2023 | 146 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar