Suç örgütü davasında ilginç gelişmeler

Onu çoğumuz, Esenboğa Havalimanı polis noktasında aracından indirilip ani bir darbeyle yere yatırılışıyla tanıdık. Bu kişi, Ankara’da bir çok eğlence mekanını işleten resmi olmasa da “Ayhan” adını da kullanan Bora Kaplan’dı.

O gün Almanya’ya gidecekti. Polise göre “Kaçıyor”du, Bora Kaplan’a göre, “Yurt dışında yatırım” için gidiyordu. Ayakkabılarının içinde 50 bin Euro bulunuyordu. “Dokunulmaz” olduğu iddia edilen Kaplan’a bakan değişikliği yaramamıştı. Adı cinayetlere, yaralamalara, alıkoymalara varıncaya kadar birçok suça karıştığı öne sürülen Kaplan ile birlikte 61 adamı hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

299 sayfalık iddianamede telefon dinleme kayıtları var ama o konuşmanın kimler tarafından yapıldığı belirtilmiyor. Sanıklar arasında “Büyük abi” denilen Bora Kaplan, ifadesinde hakkındaki suçlamaların hiçbirisini kabul etmemişti. Ancak iddianamede iki cinayet olduğu belirtiliyor. AKP eski Ankara İl Başkan yardımcısı Barış Kurt’ta 61 sanık arasında yer aldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, şunu sordu: Bu arsalar kimin? 12 Haziran 2024 | 6.575 Okunma Müsavat Bey yarın çok ağır konuşacak 11 Haziran 2024 | 1.787 Okunma “Gizli tanık” kelepçeden nasıl kurtuldu? 04 Haziran 2024 | 2.482 Okunma İlk dört maddenin tartışılması lüzumsuz bir konu 31 Mayıs 2024 | 2.681 Okunma Erdoğan’ın ziyaret ettiği Cemevi’nde iki vakıf karşı karşıya 29 Mayıs 2024 | 2.875 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar