ABD, İsrail ve İstanbul seçimleri…

İsrail’de seçimler oldu, sözümona çağdaş dünya bunu demokrasinin tecellisi olarak görüyor, yatırım yaptığı tarafın kazanması için alkış tutuyor.  ‘İslami’...

İsrail’de seçimler oldu, sözümona çağdaş dünya bunu demokrasinin tecellisi olarak görüyor, yatırım yaptığı tarafın kazanması için alkış tutuyor. 

‘İslami’ olarak adlandırılan her şeye savaş açan ABD, laik-demokratik bir yönetim olarak İsrail’i kendi fikir dünyasının ruh eşi, ideal modeli olarak kutsuyor. 

Oysa İsrail laik olmadığı gibi demokratik bir yönetim de sayılmaz.

İsrail’de elbette partiler var, seçim var, sandık var… Ama demokrasi hukukla, insan haklarıyla, adalet ve hakkaniyetle birlikte işler. Evrensel değerleri ve uluslararası hukuku çiğneyip en temel insani hasletleri katletmeyi görev bilen bir yönetimin ‘demokratik’ olarak sunulması hiç inandırıcı değildir. 

‘Ter&oum

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’nin anlaması gereken… 19 Nisan 2019 | 1.284 Okunma ABD ile ilişkiler nereye evrilir? 17 Nisan 2019 | 1.351 Okunma ABD, İsrail ve İstanbul seçimleri… 12 Nisan 2019 | 1.404 Okunma Kimin perdesi kapanacak göreceğiz! 10 Nisan 2019 | 5.065 Okunma İmamoğlu yanlış üstüne yanlış yapıyor 04 Nisan 2019 | 5.697 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar