Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a kumpas mı?..

Yaklaşık çeyrek asırdır iktidardaki zihniyet tarafından yönetilen İstanbul ve Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın işlerinin hiç de kolay olmayacağı çok net biçimde görülüyor.

Bu kanıya nasıl vardığımızı, İstanbul’daki tespitlerimizden yola çıkarak anlatalım;
Önceki gün, doğduğum ve hayatımın büyük bölümünü geçirdiğim, özellikle tarihi yarımadadaki bazı semtlerini karış karış ezberlediğim bu dev kentteydim.
Biliyorsunuz Fatih Sultan Mehmet Köprüsü zorunlu bakımda. Asfalt yenileme ve bakım işlemlerinin 17 Ağustos’ta sona ereceği köprüden gidiş-geliş ulaşım, sadece 4 şeritten sağlanıyor.
Ama ne ulaşım?
Bir yakadan diğerine geçmek, trafiğin yoğun olduğu zaman dilimlerinde 2-2.5 saati buluyor.
Bunaltıcı sıcak havanın da etkisiyle ulaşım (!) bir süre sonra işkenceye dönüşüyor.

★★★

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun insanı bu kentte yaşamaktan bezdiren çileyi çekilebilir hale getirebilmek için yaptığı öneriler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca “bakım-onarım” süresinin kısalığı gerekçe gösterilerek reddediliyor!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gıda terörü cephesinde değişen bir şey yok!.. 28 Şubat 2020 | 58 Okunma Türk futbolunu yönetenlere tarihi uyarı!... 27 Şubat 2020 | 333 Okunma Türkiye’nin, İdlib cehenneminden çıkmasının yolu!.. 26 Şubat 2020 | 2.162 Okunma Milli Eğitim Bakanı’ndan 500 bin öğrenciyle ilgili sorumuza cevap var!.. 23 Şubat 2020 | 419 Okunma İzninizle 22 Şubat 2020 | 75 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar