iPhone 11 Pro ile kendi hikayenizin yönetmeni olun

Akıllı telefonların profesyonel makinelerin yerini alacağını konuşup durduk. Ancak şimdi profesyonel hedefler için kullanmak sıradan bir durum halini almaya başladı. Daha önce Sony'nin kullandığı profesyonel 4K...

Akıllı telefonların profesyonel makinelerin yerini alacağını konuşup durduk. Ancak şimdi profesyonel hedefler için kullanmak sıradan bir durum halini almaya başladı. Daha önce Sony'nin kullandığı profesyonel 4K çekim kalitesini şimdi diğer telefon markaları da kullanmaya başladı. Apple'ın geçtiğimiz hafta tanıttığı iPhone Pro ve iPhone 11 Pro Max telefonlarda kullanılan üçlü kamera sistemi kullanıcıya çekim yaparken kolayca seçme şansı sunuyor. Geniş açı, daha geniş açı veya yakınlaştırılmış görüntüyle 4K videolar çekmek mümkün. Üstelik bu kez geniş açı ön kamerada bile unutulmamış. Yeni kamera donanımına bir de uygulama geliştiricilerin yetenekleri eklenince ortaya farklı sonuç çıkıyor.

UYGULAMA YETENEKLERİ ARTTI
Yeni iPhone 11 Pro tanıtımı sırasında sahneye çıkan Filmic Pro uygulamasının geliştiricileri herkesi şaşırtan yetenekleri gösterdi. Apple, Filmic Pro kamera uygulamasının yeni bir versiyonunu ayrıntılı olarak anlattı. Şirket, uygulamayı iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max üçlü lens kamera sisteminin gelişmiş özelliklerini vurgulamak için kullandı. Uygulama, kullanıcıların birden fazla kamerayla aynı anda çekim yapmalarına olanak tanıyarak iki kameradan da çekim yapmayı sağlıyor. Üstelik telefonun sahip olduğu dört kameradan (üç kamera arkada bir kamera önde) görüntüleri anında takip ederek istediğiniz ikisinden çekime devam ediyorsunuz. Bu profesyonel çekim yapan biri için müthiş bir ayrıcalık.

ÜÇ KAMERA ÇALIŞIYOR
iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, bugüne kadar bir akıllı telefondaki en yüksek video kalitesi ile video çekiminde yeni bir standart belirliyor. Üçlü kamera sistemindeki her kamera, genişletilmiş dinamik aralık ve sinematik video stabilizasyonu ile 4K videolar kaydedebiliyor. Daha geniş görüş alanı ve büyük odak düzlemiyle Ultra Geniş kamera, aksiyon videoları çekmek için iyi bir seçenek. Kullanıcılar bu üç kamera arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyor. İşitsel Zoom özelliği de sesi video kareleriyle eşleştirerek daha dinamik bir ses elde edilmesini sağlıyor. iOS 13 ile herkes, döndürme, kırpma, pozlamayı artırma ve videolara anında filtre ekleme imkanını veren güçlü video düzenleme araçlarına erişebiliyor. Tek bakışta görüp uygulaması kolay olan bu ayarlar sayesinde, acemi kullanıcılar bile profesyonel kalitede video projeleri oluşturabiliyor.

LOŞ IŞIKTA ÇEKİM
Yeni üçlü kamera sistemi; Ultra Geniş, Geniş ve uzakları yakınlaştıran

Çentikler aynı ama ekran farklı
2019'da telefon üreticileri çentikleri küçültmeye veya yok etmeye çalıştı. Çentik sorununu kafasına takmadan yoluna devam eden Apple, ekran boyutlarında değişiklik yapmadı. Özel tasarım bir OLED ekran olan yeni Super Retina XDR, 1200 nit değerine kadar parlaklıkla kullanıcılara filmler ve diğer yüksek çözünürlüklü videolarda etkileyici bir HDR deneyimi sunuyor. Super Retina XDR ekran, sistem genelinde renk yönetimi olanağı ile geniş renk desteği ve True Tone teknolojisi sayesinde daha doğal bir izleme deneyimi yaşatıyor. Profesyonel kullanıcılara daha canlı bir HDR video ve fotoğraf deneyimi sağlayan Super Retina XDR ekran, güç tüketimi konusunda da daha verimli. Bu özellik, tek bir dokunuşla Kamera uygulamasında selfie çekmek, Takvim uygulamasında bir randevuyu kontrol etmek veya Mail uygulamasındaki mail'lere göz at atmak gibi günlük işler için Ana Ekran'dan kestirmeler sunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Spor teknolojisi girişimlerine 450 bin TL’lik yeni kaynak 27 Ocak 2023 | 44 Okunma Dijital dönüşüme güçlü uyum sağladık 17 Ocak 2023 | 19 Okunma Otomobil ve mobilite şirketleri ekran rekabetine hazırlanıyor 10 Ocak 2023 | 24 Okunma Akıllı cihazlar beynimizi pasifleştirdi 08 Ocak 2023 | 68 Okunma Togg ve teknoloji girişimleri sahnesine çıktı 06 Ocak 2023 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar