ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Eureka Park: Girişimcilerin küresel sahnesi

Küresel bir teknoloji devine dönüşmek binlerce girişimin en büyük hayali .

Timur Sırt
Timur Sırt Sabah Gazetesi
13 Ocak 2018 | 33

Küresel bir teknoloji devine dönüşmek binlerce girişimin en büyük hayali. Dünyanın en büyük Tüketici Teknolojileri etkinliği CES Fuarı'na paralel olarak 2012'den bu yana düzenlenen Eureka Park, girişim ekosistemini bir araya getiriyor.

Toplam bin 100'ün üstünde girişime 1.5 milyar dolarlık yatırım bulmasını sağlayan etkinlik yine girişim ekosisteminin gözdesi oldu. İtalya, Fransa, İspanya, İngiltere başta olmak üzere Avrupa'dan, İsrail'den, Çin'den, Hindistan'dan ve Japonya'dan toplamda 20 ülkeden yüzlerce teknoloji girişimi dev etkinlikte projelerini sergileme şansı buluyor.

Dünyanın her yerinden üniversitelerin, Techcrunch ve KickStarter gibi girişim ekosisteminin tanınan oyuncularının seçtiği yapay zeka, nesnelerin interneti (IoT), sanal ve artırılmış gerçeklik girişimlerinin projeleri Eureka Park'ta sahne alıyor.

Eureka Park'taki girişim ekosisteminin bulunduğu alanda ABD'nin 289, Fransa'nın 275 girişimi yer aldı. Diğer ülkeler şöyle 5 sıralandı: Hollanda 60, Çin ve İtalya ise 47 girişim.


Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER