Bilimde evrimci saplantı

BİLİMLERİN IŞIĞINDA YARATLIŞ KONGRESİ’nin 7.’si yapıldı. Kongrede tebliğ sunan bilim insanları konularını TEVHİDİ BAKIŞ AÇISI ile anlattılar, bilimde evrimcilik saplantısını...

BİLİMLERİN IŞIĞINDA YARATLIŞ KONGRESİ’nin 7.’si yapıldı. Kongrede tebliğ sunan bilim insanları konularını TEVHİDİ BAKIŞ AÇISI ile anlattılar, bilimde evrimcilik saplantısını kırdılar. Kongrede ben de tebliği sundum.

Evrimciler, her şey tesadüfen oluşmuş gibi anlatıyor; kâinatın niçin ve nasıl var olduğunu açıklayamıyorlar. Hâlbuki evrende muhteşem bir düzen var; fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, astronomi bilimleri evrendeki harika sistemi anlatır. 

İnsan beyni evrendeki harika eserlerden en karmaşık ve mükemmeli, fevkalade bir mühendislik eseridir. Çok az yer kaplar; özlüdür, sürekli değişir, kendini günceller, milyarlarca bilgiyi aynı anda işleyebilir, âdeta canlı bir bilgisayardır ve üstelik bilinç sahibidir.

Bilinç nedir?

Gerald Schroeder, Tanrı’nın Saklı Yüzü isimli eserinde bilinç ile ilgili şöyle der:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fatih’te harika şeyler oluyor 25 Kasım 2023 | 240 Okunma Bilimde evrimci saplantı 11 Kasım 2023 | 170 Okunma Bir Bilgelik Örneği: DÜNYAYI DEĞİŞTİRME İDEALİ VE İSLAM İNKILABI 04 Kasım 2023 | 182 Okunma İsrail-Filistin savaşı mı? 14 Ekim 2023 | 94 Okunma Dünyanın temeli: İYİLİK TERAPİSİ 07 Ekim 2023 | 57 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar