Aşı olmak ya da olmamak...

Aşı olmak ya da olmamak... Elbette bütün mesele bu değil, ama inanın meselenin en önemli boyutu bununla ilgili. Güncel rakamlara göre dünya genelinde bugüne kadar 5 milyar 700 milyondan fazla insan aşı oldu. Bunların yüzde...

Aşı olmak ya da olmamak... Elbette bütün mesele bu değil, ama inanın meselenin en önemli boyutu bununla ilgili. Güncel rakamlara göre dünya genelinde bugüne kadar 5 milyar 700 milyondan fazla insan aşı oldu. Bunların yüzde 41'i de en az bir doz aşı olanlar. Her gün ortalama 30 milyon insanın aşı olduğunu düşünürsek, bu illet hastalıkla mücadelede önemli bir aşamaya gelindiğini de kabul etmek gerekiyor.
Türkiye'de en az bir doz aşı olanların sayısının 50 milyonu geçmesi de sevindirici. Ve ne mutlu ki her geçen gün bu sayı biraz daha artıyor. Aşı olmak elbette her insanın kendi tercihi, ama bu tercihinin, başta kendisi ve en sevdikleri olmak üzere başkalarının hayatını da riske atıyor olduğunu unutmamak gerek.
Son olarak bir meslektaşımızı kaybettik. Geçmişte Sabah'ta muhabirlik yapan Tansel Semerci, henüz 52 yaşındaydı Kovid-19'a yenildiğinde. Aşı olmaya karşıydı ve olmadı. Sevdikleri, dostları onu ikna etmek için çok uğraştı, ama maalesef aşı olmayı reddetti ve bu hastalık onu 10 gün içinde bu dünyadan aldı.
Bu gibi örnekler öyle çok ki, en yakınımızda olunca bir kez daha uyarmak istedim. Aşıya...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Masanın altı üstüne gelmişken... 01 Ekim 2022 | 82 Okunma KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Erdoğan’ın BM konuşması KKTC’ye güç verdi 24 Eylül 2022 | 69 Okunma ‘Dünya Ortak Evimiz’ BM’de 21 Eylül 2022 | 46 Okunma Elon Musk’tan Erdoğan Modeline Destek 19 Eylül 2022 | 96 Okunma Semerkand’dan dünyaya verilen mesaj 17 Eylül 2022 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar