Gözü dönmüş 1000’in üzerinde kişi vardı

Uzunkaya, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evi kuşatan grubu “Burada önce beni linç edeceksiniz” diye durdurdu. Sonra evden çıkana kadar CHP liderinin yanından ayrılmadı. İşte o...

Uzunkaya, Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evi kuşatan grubu “Burada önce beni linç edeceksiniz” diye durdurdu. Sonra evden çıkana kadar CHP liderinin yanından ayrılmadı. İşte o günün hikayesi:

Antalya Emniyet Müdürlüğü görevindeyken, mesleğinin 43’üncü yılında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne getirilen Celal Uzunkaya da “FETÖ kumpasına” uğrayan isimlerdendi.

Genel Müdür Yardımcılığı döneminde alınan ifadesinde bu yapının kendilerine açıkça karşı çıkan, engel oluşturan kişi ve unsurları isimsiz ihbar mektupları, hukuksuz iletişim dinlemeleri, özel hayatın gizliliğinin ifşası ve ticari ilişkileri vb. kullanarak sindirmeye, yıldırmaya, itibarsızlaştırmaya ve yalnızlaştırmaya yönelik her türlü yol ve yöntemi denediğini belirtiyordu.

YATIŞTIRMAYI BAŞARDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk Akkuzulu’da sığındığı evin etrafını saran grubun taşkınlıkları devam ederken, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, trafik aracından getirttiği megafonu aldı, “Eğer burada birine zarar verecekseniz önce Emniyet Genel Müdürü olarak beni ve buradaki tüm görevlileri linç edeceksiniz. Bunu mu yapacaksınız?” sözleri, protestocuları biraz da olsa yatıştırmıştı.

Polis kayıtlarına göre 12-13 bin kişinin bulunduğu alanda, Kılıçdaroğlu’nun araca bindirilmesi sırasında da olay yaşanacağı endişesi vardı. Çünkü, kalabalık kontrolsüz bir biçimde toplanmıştı. Kimin üzerinde ne olduğunu da bilen yoktu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mahkeme kararlarında 180 derecelik fark olunca... 19 Ocak 2020 | 25 Okunma Adalete uzanan “Torpil notları” 17 Ocak 2020 | 3.065 Okunma “Torpil Listesi” başkandan döndü 15 Ocak 2020 | 3.133 Okunma Adana’yı kucakladık atağa kaldıracağız 14 Ocak 2020 | 3.084 Okunma O sözleşmenin üç ilkesi ve güvenliğimiz 12 Ocak 2020 | 270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar