40 şirket daha altın için sırada

Saygı ÖZTÜRK, Kaz Dağları’ndaki katliamı yerinde inceledi, yazdı… Kaz Dağları’ndaki manzarayı görmeye yürek dayanmıyor.

Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ünüvar “40’a yakın şirket ruhsatlandırılmış durumda. Onlar da katliama başlayacak” uyarısını yapıyor. ‘Su ve Vicdan Nöbetleri’ ise giderek büyüyor. Pazar günkü nöbete herkesi çağırıyorlar.

Edremitli Akın Andıç’ı hemşerileri “Kaz Dağları sevdalısı”, o ise kendisini “Kaz Dağları delisi” olarak tanımlar. Ormanına, havasına, suyuna sahip çıkar, yeri gelince tek kişilik eylemini başlatır. Birlikte ormanların katledildiği bölgeye giderken, “Hepimiz iyiliğimiz kadar aydınlatıyoruz dünyayı. Kimimiz fener, kimimiz mum kadar ” diyor.

Bir çeşme başında duruyoruz. 24 Haziran 1944’te Atatürk, İran Şahı Rıza Pehlevi’ye modern Türkiye’nin simgesi olarak göstereceği Balıkesir-Çanakkale yolunda, bu çeşme başında dinleniyorlar. Kirazlı Yayla Balaban tepesinde kahve içiyorlar. Gölgesinde kahve içilen ağaç kurumuş olsa da, sarmaşıklar o ağacı canlı gibi gösteriyor. İşte, orada, o bölgede şimdi kıyamet kopuyor, yürekler yanıyor.

VİCDAN GÖREVİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biri “Darbe” diğeri “ileri demokrasi” mahkemesiydi 05 Haziran 2020 | 2.146 Okunma Belediye Başkanlarından 8 istek 03 Haziran 2020 | 2.258 Okunma O gece, eşiyle vedalaşıp adliyeye gitti 02 Haziran 2020 | 4.425 Okunma Başbakanlıkta uyuyan DARBECİ GENERAL 01 Haziran 2020 | 10.067 Okunma Belediyelerde “Çalışmaları engelleyin” talimatı 31 Mayıs 2020 | 2.421 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum