Yaşlı çakal

Bunların bir belediyesinin festivalinde, Ataol Behramoğlu adlı vasat şairlerinin konuşmasına geçen gün muttali oldum, şaştım kaldım. İnsan ihtiyarlaştıkça (hazret 81 yaşında) "bilgeleşmese" de ne...

Bunların bir belediyesinin festivalinde, Ataol Behramoğlu adlı vasat şairlerinin konuşmasına geçen gün muttali oldum, şaştım kaldım.
İnsan ihtiyarlaştıkça (hazret 81 yaşında) "bilgeleşmese" de ne bileyim daha etraflıca düşünür, en azından kişiliği oturur.
Bu gitgide meczupluk düzeyine yuvarlanıyor, tutamıyoruz.
Bu yaşta bu denli hamakat, ne desem bilemiyorum. Abdullah Gül'ün veciz ifadesiyle "İnsan gerçekten de hayret ediyor!"
Söz konusu konuşmasının başlangıcında öyle bir "Maalesef Türkiye'miz elden gidiyor arkadaşlar!" dedi ki, içlerinde Ömer Zülfü Livaneli'nin de yer aldığı hazirun "Ne yapmak lazım Paşam?!" dercesine pürdikkat bakakaldı.
Sarışın bir kurda değil de yaşlı bir çakala benziyordu ama felaket çaresizdi. Elden gittiğini söylediği Türkiye'yi nasıl kurtaracaktı, bilemiyordu.
Mesela, PKK'nın "hendek terörü" falan yoktu.
Şayet öyle bir şey olsaydı, "Sanatçılar Girişimi" imza kampanyasıyla terörü yine arkalar, böylece Türkiye'yi kurtarmaya çalışırdı.
Seçim de çoktan bitmişti.
Yoksa "Apaydınlık bir kadın. Samimi, açık sözlü, zarif, slogandan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yahudi, Hıristiyan’ın nesi olur? 06 Aralık 2023 | 1.220 Okunma Namus diye bir davan yok mu peki? 05 Aralık 2023 | 589 Okunma ‘Siz önce aç karnınızı doyurun’ 02 Aralık 2023 | 342 Okunma Bu İbrahimleri kim yetiştirdi? 30 Kasım 2023 | 1.405 Okunma Siz Kim’le dalga geçin bakalım 29 Kasım 2023 | 902 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar