Sana kötü bir haberim var

Muhalefet eleştirecek, varsa önerilerini dillendirecek; iktidar da eleştirilerden azami istifade etmeye çalışacak. Seçmen de sandıkta karnelerini verecek. Olması gereken "demokratik normal" bu. Peki böyle mi oluyor? Nerdeeee! Empatinin...

Muhalefet eleştirecek, varsa önerilerini dillendirecek; iktidar da eleştirilerden azami istifade etmeye çalışacak.
Seçmen de sandıkta karnelerini verecek.
Olması gereken "demokratik normal" bu.
Peki böyle mi oluyor?
Nerdeeee!
Empatinin, tahammülün zerresi yok ama kin, nefret, husumet, düşmanlık gani.
Misal:
Deprem oluyor, henüz vatandaşlarımız enkaz altındayken başlıyor kapışma. Yangın çıkıyor yine öyle.
Hem de kıyasıya!
Oysa böylesi zamanlarda dayanışma beklenmez mi? En azından her türlü siyasi çıkar hesaplarının bir kenara bırakılması gerekmez mi?
Yabancı ülkelerin bile yardım eli uzattığı bir dönemde, iktidara yumruk atarak muhalefet yaptığını sanmak en hafif deyimle gaflet ve dalalet değil mi?
İktidar yangını söndürmeye çalışırken muhalefetin "Allah'ını seven bir kova benzin döksün" dercesine saldırıya geçmesinin ahlaki bir yanı var mı?
Yangınları fırsat bilip topyekûn saldırıya geçmek, tüm fay hatlarına adeta benzin dökmeye kalkışmak, hele hele müstevlilere sinyal çakmak nedir?
Bu vatan, iktidarıyla muhalefetiyle hepimizin değil...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gurur duydum 26 Ekim 2021 | 1.103 Okunma Erdoğan bunları tanıyamamış mı? 23 Ekim 2021 | 1.676 Okunma Vay şerefsiz 20 Ekim 2021 | 1.586 Okunma Oyuna gelme adamım 19 Ekim 2021 | 1.012 Okunma O partiyi üçe katlamış 16 Ekim 2021 | 1.021 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar