Ekrem Bey’e o soruyu neden soramam?

Trabzonsporlular nasılsa cepte diye düşünüp vaktiyle "şikeci" dediğiniz Fenerbahçe atkısıyla (Ali Koç'la birlikte) fotoğraf çektirmenizi anlıyorum. Galiba...

Üstten Demirtaş güzellemeleri yapıp alttan Trabzon asabiyetine oynamanız gibi bir şey bu! Demek ki sizin de siyaset tarzınız böyle sevgili Ekrem Bey.
Başarıya giden yolda anlaşılan, "kalabalıklarda düşmanımsın sen benim, tenhalarda sen benimsin ben de senin" yollu siyaset yapmayı mubah görüyorsunuz. Ben de Trabzonluyum ama sizin gibi "becerikli" değilim. Olduğum gibi görünüp göründüğüm gibi olmaktan öteye istesem de geçemem. Mesela, "Sizce 2010- 2011 sezonu şampiyonu kim?" sorusuna sizin gibi "Onu TFF belirler" cevabını veremem. Tamam, nihayetinde siyasetçisiniz, böyle "becerikli" olmanıza kimsecikler bir şey diyemez.
Lakin...
Yunan medyasında çıkan, "İstanbul'u Yunanlı kazandı" manşetlerine tepki göstermek yerine fırsata çevirme gayretiniz siyasetle değil daha çok ahlakla alakalı bir şeydir. Daha fazlasını söyleyip de kalbinizi kırmak istemem.
Ama şu kadarcığını söylememe de lütfen izin verin: Bir Trabzonlu her şeyden evvel dik durur, dobra konuşur, böyle "şeyler" yapmaz. Kendisine "Yunanlı" diyen Yunan medyasına tepki göstereceğine, bunu gündeme getiren AK Partili Esenler Belediye Başkanı'na "Trabzonlulara hakaret etti" şeklinde iftira atan siyasi şizofrenlere iştirak etmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu neyi hesaba katmayı unuttu? 19 Haziran 2019 | 4.452 Okunma Solun ihtişam ve sefaleti 18 Haziran 2019 | 2.900 Okunma Yarınki tartışma hakkında 15 Haziran 2019 | 2.461 Okunma Bir duyum aldım 13 Haziran 2019 | 4.244 Okunma Peki bizi sizden kim koruyacak? 12 Haziran 2019 | 3.152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum