Ekrem Bey’e o soruyu neden soramam?

Trabzonsporlular nasılsa cepte diye düşünüp vaktiyle "şikeci" dediğiniz Fenerbahçe atkısıyla (Ali Koç'la birlikte) fotoğraf çektirmenizi anlıyorum. Galiba...

Üstten Demirtaş güzellemeleri yapıp alttan Trabzon asabiyetine oynamanız gibi bir şey bu! Demek ki sizin de siyaset tarzınız böyle sevgili Ekrem Bey.
Başarıya giden yolda anlaşılan, "kalabalıklarda düşmanımsın sen benim, tenhalarda sen benimsin ben de senin" yollu siyaset yapmayı mubah görüyorsunuz. Ben de Trabzonluyum ama sizin gibi "becerikli" değilim. Olduğum gibi görünüp göründüğüm gibi olmaktan öteye istesem de geçemem. Mesela, "Sizce 2010- 2011 sezonu şampiyonu kim?" sorusuna sizin gibi "Onu TFF belirler" cevabını veremem. Tamam, nihayetinde siyasetçisiniz, böyle "becerikli" olmanıza kimsecikler bir şey diyemez.
Lakin...
Yunan medyasında çıkan, "İstanbul'u Yunanlı kazandı" manşetlerine tepki göstermek yerine fırsata çevirme gayretiniz siyasetle değil daha çok ahlakla alakalı bir şeydir. Daha fazlasını söyleyip de kalbinizi kırmak istemem.
Ama şu kadarcığını söylememe de lütfen izin verin: Bir Trabzonlu her şeyden evvel dik durur, dobra konuşur, böyle "şeyler" yapmaz. Kendisine "Yunanlı" diyen Yunan medyasına tepki göstereceğine, bunu gündeme getiren AK Partili Esenler Belediye Başkanı'na "Trabzonlulara hakaret etti" şeklinde iftira atan siyasi şizofrenlere iştirak etmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saldırı devam ediyor 10 Aralık 2019 | 2.870 Okunma Kılıçdaroğlu’nun bir AKP’li olarak portresi 07 Aralık 2019 | 3.821 Okunma Bunlarda ölümü gerçekleşecek bir beyin bile yok 05 Aralık 2019 | 2.717 Okunma ‘Senlik bir şey yok dede’ 04 Aralık 2019 | 3.748 Okunma ‘Sen benim kızımdan güzelsin’ 03 Aralık 2019 | 4.224 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum