Davutoğlu’nun günahı, Ruşen’in fotoğrafı

Sayın Ahmet Davutoğlu birkaç gün evvel Ruşen Çakır adlı şahsın "Besleme Medya" tesmiye edilen mecrasında çok doğru bir şey söyledi. Şaşırdığınızın farkındayım, ben de...

Sayın Ahmet Davutoğlu birkaç gün evvel Ruşen Çakır adlı şahsın "Besleme Medya" tesmiye edilen mecrasında çok doğru bir şey söyledi.
Şaşırdığınızın farkındayım, ben de duyunca şaşırmıştım. Evet yanlış duymadınız, "Çok doğru bir şey söyledi" dedim.


Lakin, ona geçmeden evvel can arkadaşım Ahmet Kekeç'e ait "Besleme Medya" kavramlaştırmasının "yakıştırma" değil, "olgu" olduğunu belirtmek isterim.
Zira, ABD'nin ünlü düşünce kuruluşu "Center for American Progress", Ruşen Çakır'ın sahibi olduğu söz konusu medya dahil birçok sosyal medya kuruluşunun ABD tarafından fonlandığını raporunda açık seçik yazmıştı.


E tabii ABD beslemesi medya olunca, Davutoğlu'na bazı şeyleri sormak hiç "yakışık" almazdı.
Mesela, "Başbakanlıktan ayrılmanız üzerine, ABD'nin dış politikalarına yön veren Foreign Policy dergisinin, 'ABD, Ankara'daki adamını kaybetti' yorumunu yapmasına ne diyorsunuz?" şeklinde bir soru yöneltmesi "tencere dibin kara" misali ayıp olurdu.
Haliyle sormadı.


"Eski Başdanışmanınız Abdulkadir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sana kötü bir haberim var 03 Ağustos 2021 | 955 Okunma ‘AKP’nin gizli gaz odaları bulundu’ 29 Temmuz 2021 | 465 Okunma Davutoğlu’nun acıklı kusurcuğu 28 Temmuz 2021 | 882 Okunma Sanki gizli bir el var! 27 Temmuz 2021 | 1.524 Okunma 18 yaşından küçükler okumasın 24 Temmuz 2021 | 1.197 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar