Korku dağları bekliyor

New York’taki savcının Zarrab iddianamesini Zafer Çağlayan’ı ve Halk Bankası eski Genel Müdürü’nü de kapsayacak şekilde genişletmesi, hükümet dahil AKP ve AKP’ye yakın çevreler...

New York’taki savcının Zarrab iddianamesini Zafer Çağlayan’ı ve Halk Bankası eski Genel Müdürü’nü de kapsayacak şekilde genişletmesi, hükümet dahil AKP ve AKP’ye yakın çevreler tarafından “Türkiye’ye daha doğrusu Cumhurbaşkanı’na ve hükümete karşı siyasi hamle” olarak yorumlandı.

Hükümet sözcüsü Bozdağ konu hakkında “17- 25 Aralık sürecinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün yargı yoluyla yapmak istediği ama başaramadığı darbe teşebbüsünün aynen Amerika’da Amerikan yargısını kullanmak suretiyle tekrarı...” gibi her aklı başında insanı güldürecek bir açıklama yaptı.

TÜRKİYE’NİN TUTUMU ÖNEMLİ

Savcının iddianameyi Zafer Çağlayan’ı ve Halk Bankası eski Genel Müdürü’nü de kapsayacak şekilde genişletmesinin zamanlamasına ve içeriğine bakınca bu hamlenin siyasi bacağını görmemek mümkün değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir diplomatın görüşleri 10 Ekim 2017 | 463 Okunma Lider olabilmek 07 Ekim 2017 | 148 Okunma Şimdi ne diyeceksin? 03 Ekim 2017 | 198 Okunma Vah canım ülkem vah 30 Eylül 2017 | 182 Okunma Kürdistan işinize gelirken iyiydi 26 Eylül 2017 | 408 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar