Lider olabilmek

TBMM’nin açıldığı gün ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın odasında çekilmiş ibretlik “devlet fotoğrafı” vardı. Aslında “parti...

TBMM’nin açıldığı gün ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın odasında çekilmiş ibretlik “devlet fotoğrafı” vardı.

Aslında “parti devleti” fotoğrafı demek daha doğru olur. Demokrasilerde öyle fotoğraf olmaz. “Millet”i temsil eden parlamento başkanı kendisine,“memur” muamelesi yapılmasına izin vermez. “Bağımsız yargı”nın başkanları, gerçekten yargının bağımsız olduğuna inanıyorlarsa siyasilerle sohbet toplantılarına katılmazlar, devlet başkanının önünde öyle el pençe divan oturmazlar.

Ama maalesef bizim ülkemizde Anayasa’ya göre bağımsız olan yargının en tepesindeki kişiler, Cumhurbaşkanı’nın önünde cüppelerinde olmayan düğmelerini önlerini iliklemek için ararlar, hatta Cumhurbaşkanı ile çay toplama gösterisine bile katılırlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir diplomatın görüşleri 10 Ekim 2017 | 463 Okunma Lider olabilmek 07 Ekim 2017 | 148 Okunma Şimdi ne diyeceksin? 03 Ekim 2017 | 198 Okunma Vah canım ülkem vah 30 Eylül 2017 | 182 Okunma Kürdistan işinize gelirken iyiydi 26 Eylül 2017 | 408 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar