Yetimlerin dünyasında bulunan kurban ‘gazeteciler’

Tarihi notları ışık bilerek günümüze kadar olan bazı gazeteci cinayetlerine değinerek, meslektaşlarımıza karşı olan vicdani sorumluluğumuzu yerine getirelim.Yaşadığımız coğrafyanın...

Tarihi notları ışık bilerek günümüze kadar olan bazı gazeteci cinayetlerine değinerek, meslektaşlarımıza karşı olan vicdani sorumluluğumuzu yerine getirelim.

Yaşadığımız coğrafyanın acılarla dolu olduğu bir gerçektir ki; bütün peygamberlerin de acılarla yoğrulduğu bu topraklar, kanla yıkanmıştır. 

İnsanlık tarihini incelediğimizde zaman tünelinde karşımıza bu coğrafyanın notları çıkar.

Zaman akıp giderken, üstadlarımıza ahde vefa borcumuzu ödemek adına, uğradıkları silahlı saldırıları, faili meçhullere kurban gittikleri acı hatıraları gündemde tutmak elzemdir.

Türkiye’de ilk işlenen gazeteci cinayeti… Hasan Fehmi Bey. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye gıda üzerinden biyolojik savaşa hazır mı? 17 Mayıs 2022 | 114 Okunma Birleşmiş Milletler gözetiminde ‘Sessiz İstila’ 10 Mayıs 2022 | 137 Okunma Küresel arzın gıdadaki yangını 03 Mayıs 2022 | 42 Okunma Politikayı bırakın kirlenmiş siyasetin düğümünü çözün 26 Nisan 2022 | 66 Okunma Gıda Üzerinden Türkiye’de Darbe Planları 19 Nisan 2022 | 634 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar