Yatakta basıp şafakta asacaklardı bazı soysuzlar…

İki gün sonra 15 Temmuz hain darbesinin sene-i devriyesinin gelmesiyle yine hüzün, acı ve o gece yaşadıklarımız gözlerimizin önünde canlanacak.İçimiz buruk bir biçimde hainlere lanet edecek, beddualar...

İki gün sonra 15 Temmuz hain darbesinin sene-i devriyesinin gelmesiyle yine hüzün, acı ve o gece yaşadıklarımız gözlerimizin önünde canlanacak.

İçimiz buruk bir biçimde hainlere lanet edecek, beddualar okuyacağız, kolay unutulacak bir olay değil.

Ancak benim dikkat çekmek istediğim nokta, bu ülkenin hafızasına kazınan tarifsiz acının bedelini ödemesi gerekenlerin henüz sahnelerden inmemiş olması.

15 Temmuz hain darbe girişiminin siyaset ayağı, sanat ayağı ve bürokrasi ayağı ne yazık ki sorgulanmadı. Kısmen de olsa dinozor FETÖ tayfasına hiçbir şekilde hesap sorulmadı.

İçimizde halen FETÖ’cüler var mı? Kim kimleri kolluyor belli değil. Kafamızda kocaman soru işaretleriyle darbenin 5’inci yılını geride bıraktık. Bu sorular kafada dönmeye devam ettikçe, bu ülkenin vatandaşları rahat bir uyku uyuyamayacak. Bunun sorumluları hesaba çekildiğinde, kimse kusura bakmasın altında ezilecek çok isim olacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Er ya da geç ‘büyük devlet olma’ hayalimi herkes görecek 30 Kasım 2021 | 104 Okunma Pandemi sonrası güçler savaşı 23 Kasım 2021 | 87 Okunma “Aksakal dünyası” yeniden şekilleniyor 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Dünden bugüne diplomasi tarihi 09 Kasım 2021 | 103 Okunma Hırsızlığı kariyer olarak gören zavallı milletim… 02 Kasım 2021 | 251 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar