Taksim saldırısında rol alan ülke masada alan istiyor

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Sabri Balaman'ın bugünkü (29.11.2022)''Taksim saldırısında rol alan ülke masada alan istiyor'' başlıklı yazısı.

 Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde PKK/KCK/YPG’li teröristler tarafından Türkiye’ye saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere Pençe-Kılıç Hava Harekatı icra edilmesi, uluslararası hukukun anlamsız bir şekilde varlığını yitirmesine bağlı bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bu operasyon, ABD ve Rusya’nın verilen sözlere sadık kalmadığının göstergesi olarak gerçekleştirilmiştir. Pençe-Kılıç Hava Harekatı, terörü kaynağında yok etmek amacıyla BM Antlaşması’nın 51. maddesinden doğan meşru müdafaa hakkı doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.

Pençe-Kılıç Harekatı, sadece terörle mücadele açısından değil uluslararası ilişkiler ve yeni küresel gelişmeler penceresinden okunduğunda da çok değerli anlamlar taşıyor. Uluslararası uzmanlara göre Ankara, özellikle batıya ‘Milli güvenlik benim kırmızı çizgimdir’ demiştir. ‘Sizden bağımsız bir şekilde bu süreci yönetebilirim’ mesajı net şekilde verilmiştir.

Türkiye, etkileşim içerisinde olduğu odaklara gece yarısı harekâtıyla mesaj...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millete zincir vurma metni 31 Ocak 2023 | 226 Okunma Osmanlı’dan günümüze Türk-İsveç ilişkileri 24 Ocak 2023 | 256 Okunma Kılıçdaroğlu için sonun başlangıcı: 2023 Seçimleri 17 Ocak 2023 | 304 Okunma Misyoner faaliyetinden büyük Ermenistan hayali 10 Ocak 2023 | 128 Okunma Türkiye Lozan ile bağımsız olmadı 03 Ocak 2023 | 510 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar